Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik úton érdemesebb autót...

Melyik úton érdemesebb autót venni?

Figyelt kérdés
adott egy autó, amit hírdet a tulaj facebook csoportban 900ezerért, kinti okmányokkal, állítólag csak honosítani kell, de megtaláltam az autót kereskedésben is 1.1m-ért, érvényes magyar okmányokkal (nyílván nem az, de ha veszed akkor egy nap alatt elintéz mindent). Melyik úton éri meg megvenni? (kereskedőnél szerintem egy 50-100at lehet alkudni, valszeg tulajnál is valamennyit, de kérdés hogy mennyi macerával jár a papírmunka)

2018. aug. 6. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha te intézed 2 nap szabival számolhatsz, és nem egymás után.
2018. aug. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Amit eladásra hoznak ügyeskedők az csak neked 900. Ő 3-400-ért vette kint és csak anyi hogy elhozta és visszatekerte az órát hogy csábítóbb legyen és az adásvételi meg biankó lesz azaz papíron Jürgentől veszed.

A kereskedő is hozhatta külföldről és vissza is tekerhette de az autót legalább tőle veszed és lesz aki szavatosságot vállal érte és a papírjai is rendben vannak.

2018. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én tuti nem papíroznék, ki nem állhatom a hivatalokat, csinálják csak meg ők. És csak akkor venném át az autót, ha minden pöpec.
2018. aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igazából a kereskedőtől való autóvásárlásnak rengeteg előnye van. Hatalmas terhet vesz le a válladról, ha az autónak el vannak intézve a papírjai, ugyanis a honosítás rengeteg fejfájással jár egy átlagembernek. Illetve a normális kereskedők valamennyi szavatosságot is adnak az autóra, ami szintén nagy előny. Csak a kilóméterórával ne babrálnának.
2018. aug. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen, a kinti autó behozatallal tisztában vagyok
2018. aug. 6. 15:28
 6/9 A kérdező kommentje:
hanem inkább az hogy egy kis plusszért nem kell hivatalokban sorban állni meg az ehhez társuló dolgok, szabadnapot kivenni ezért, mellette pihenőnapokban házfelújítás miatt nem pihenő az a pihenőnap, persze az autó át lenne nézve, ahol van helyileg, ott van ismerôs szervíz is paddal géppel. ja meg állítólag szervízkönyves az autó kevés kilométerrel (ráadásul 1.9tdi konszern, amiről szintén megvan mindenki véleménye, pláne a külföldiekről), de első benyomásra jól néz ki, és kb egy órányira van, elmenni megbézni nem kerül semmibe
2018. aug. 6. 15:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ügyeskedőtől akkor se vegyél. Abban a külföldről hozott 900 ezres autóban úgy van kevés km mint ahogy én vagyok Lipicai Gáspár okleveles lótenyésztő. Majd esküdözik neked hogy neki alig lesz rajta haszna és hogy egy csoda autó. Közben minimum félmilliót keres rajtad és ha kiderül hogy mégsem olyan csoda autó akkor nem lesz kit felelősségre vonni. Azt is letagadja majd hogy valaha is látta azt az autót vagy téged.
2018. aug. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: nézegettem azért kinti autókat is (osztrák határ közelében élek), és azért annyira ott sem dobnak hozzák 3-400ezerért V-ös golfot), kuplungszerkezet cseréről számla van, de mondom, előbb mindenképp meg akarom nézni/nézetni, első benyomásra elég rendben van, ha a km nem is valós
2018. aug. 6. 17:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a szervizkönyv bejegyzésihez megvannak a számlák akkor hihető ami benne van. ha nincs számla akkor max wc papírnak lenne jó, de sajnos ahhoz viszont túl kemények a lapjai
2018. aug. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!