Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kesobb alszik el az olajnyomas...

Kesobb alszik el az olajnyomas lampa? (lent)

Figyelt kérdés
sziasztok! nemreg csereltem olajat a mazdamban es azt vettem eszre, hogy kicsivel kesobb alszik el az olajnyomas visszajelzo lampa mint regebben! ez elott mazda ultra 5w30 volt benne most viszont ismeros javaslatara kiprobaltam a liqui moly 5w30 molygen olajat. mann szuro volt/van igaz egy masik fajta. (712/54 volt 712/73 lett) lehet ez az olajtol vagy csak bekepzelem a dolgot? :D 1 masodpercen belul elalszik ahogy a motor beindul szinte rogton! de a mazda olajjal szinte inditozas alatt aludt el! hasznalhatom igy vagy ink cserejem le?? valamint az lehet baj, hogy ennek az olajnak nincs acea besorolasa?? (viszont elvileg mazdahoz is ajanljak. mazda 6 2005 benzin 2 literes a kocsi :)

2018. aug. 7. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az olajszűrő miatt van ez. A előzőben van visszafolyásgátló szelep a másodikban nincs. Gondolom némi olaj visszacsurog a szűrőből, ezért induláskor fel kell töltődnie újra és amíg ez tart nem épül fel az olajnyomás. Ezt a késlekedést érzékelheted. Rövid távon gondot nem okoz, de azért legközelebb a másik szűrőt válaszd, az a biztos.
2018. aug. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!