Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladásnál miért mindig tanáré,...

Eladásnál miért mindig tanáré, professzoré az autó? De mégis kerekedő árulja.

Figyelt kérdés
Mercedesre, meg hasonló kategóriás kocsikra gondolok.

2018. aug. 7. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Azért, mert a többinek van annyi esze, hogy úgy passzolja el a használt verdát, hogy ne kelljen a kereskedőnek jutalékot fizetni az árából.
2018. aug. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Javítóm a kérdésemben: kereskedő!
2018. aug. 7. 23:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a tanárok köztudottan jól értenek az autókhoz, sokat foglalkoznak autókkal és soha nem sietnek sehová.

Ja, nem.

2018. aug. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt jobb marketing, hogy egy "tanult" ember használta az autót, mint az, hogy a testvérek jártak vele bodzát szedni, vagy újgazdagék gyorsultak vele lámpától lámpáig.


Másrészt nem mindenkinek van ideje-energiája ahhoz, hogy saját maga nyűglődjön egy autó eladásával. Nem mindenkinek az a célja, hogy kimaxolja a lehető legmagasabb profitot, csak szimplán meg akar szabadulni az autótól minél kevesebb energia befektetéssel.


A kereskedő jutalékot kér, viszont eladja helyettük az autót és nem nekik kell a "jajj tesókám és mennyit engedsz a feléből mínusz ideutazás a pereputtynak mert hát azért az sem vót ám ingyen" népekkel vesződnie.

2018. aug. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én például csak videókártyát akartam eladni hardveraprón.


Ért mondjuk 30-35-öt. Feltettem 30-ért, hogy hamar elmenjen. Erre jöttek a "15-ért azonnal viszem" meg "20-at adok érte, Erzsébet utalvány jó lesz?" meg "Hozd már el légyszíves a város másik felébe" kérdések-kérések.


Végül inkább nem szaroztam eladással és megtartottam.

2018. aug. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy tanáré, azt pont olyan mint a női sofőr.
2018. aug. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is adtam már el sok használt cuccot a neten. De ezek általában olyan dolgok voltak, amik nekem csak a helyet foglalták, de használhatóak voltak, ezért kidobni sajnáltam volna. Ilyenkor általában megnéztem hogy a hasonló kaliberű cuccok mennyiért mennek és kb féláron felraktam. Így hamar el is keltek, én is jól jártam meg az is aki megvette.

Ha lett volna időm, energiám hónapokig hirdetgetin és vesződni az emberekkel, akkor lehet pár ezer forinttal többet is kaphattam volna. De nem ez volt a célom, nem az éhhalál elkerülése miatt adtam el a dolgokat.


Autó eladásával kapcsolatban is így vagyok. Nem érdekel, ha 10%-kal kevesebbet kapok érte. Kárpótol az, hogy nem nekem kell vele foglalkoznom, nem nekem kell fogadni az unatkozó tesztpilótákat, fogadni az idióta telefonhívásokat, várni az ígérgetőkre, akik soha el nem jönnek, stb... nekem a szabadidőm többet ér.


Amúgy nem egy hirdetésben láttam már konkrétan, hogy leírták, hogy az autó (általában valami jól felszerelt dízel(!)) svájci katolikus pap hétvégi autója volt. Természetesen ezek is kereskedések hirdetései voltak.

2018. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!