Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ultrahangos riasztóval...

Az ultrahangos riasztóval rendelkező autók szélvédőjére szabad napellenzőt rakni?

Figyelt kérdés

Egyrészt pont kitakarja a szenzort, így gondolom nem ér semmit, másrészt ha bemozdul, esetleg leesik a napellenző, akkor beriaszt az autó.


Akkor hogyan védekezzek a nap ellen?

Csak az a megoldás marad, hogy kívülre rakok valamit?


2018. aug. 10. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem eddig két ilyen autóm volt. Mind a kettőben az érzékelők a szélvédőtől hátrébb középen a plafonon voltak és hátrefelé, az utastér felé néztek.

Tehát ha a szélvédőre, az üveg elé raktam valamit, akkor nem takarta ki a szenzorokat.

Mivel a szenzorok hátra felé néztek, nem tudom, hogy attól beriasztana-e, ha a szélvédőn történik valami. De erre szolgál egy gomb, a szenzorok között, ami kikapcsolja az ultrahangos egységet. (Nyitásra, emelésre továbbra is éles marad a riasztó.)

2018. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Nekem levehető a kormányom az autóban (egyedi felfogatás, szóval nem lehet másik olyan kormányt venni ami jó lenne a helyére), plusz van két kapcsoló is elrejtve amik a gyújtást szakítják meg. Szerintem ez elég biztonságot nyújt. Közel 20 éve használom ezeket a technikákat (nem egy autón, most egy Golf 6-osom van), eddig 2-szer próbálták meg ez idő alatt kijátszani, egyszer sem sikerült. Egy megoldás van, ha autómentővel jönnek és elvontatják az autót.
2018. aug. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az *asza, de hogy jön a témához? :)
2018. aug. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, az lemaradt, bocsi. Hogyha aggódik a kérdező amiatt, hogy kikapcsolt/kitakart ultrahangos riasztóval kevésbé lesz ellophatatlan az autó, akkor tud tenni ellene, lehet utólagosan beiktatni "védelmi" eszközöket (pl. amiket leírtam).
2018. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tegyél a szélvédőre fehér színű kartonpapír napellenzőt amin kivágod a szenzorok körüli részt.
2018. aug. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az nem baj, ha kitakarja a riasztót. A baj az, ha véletlen belülre rakok valamit, és a hőtől vagy akármitől megmozdul, akkor beriaszt az autó.


Arról nem tudok, hogy ki lehet-e kapcsolni, de akkor utána nézek.

2018. aug. 10. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!