Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Injektorral lehet nem benzint...

Injektorral lehet nem benzint is befecskendezni?

Figyelt kérdés

Egy öntözőrendszert szeretnék csinálni pár cserepes növénynek (a leveleikre is kell juttatni vizet, nem csak a földbe), ami vízzel és a hozzákevert adalékkal működne. Van itthon pár régi, benzines autóból kibontott injektorom. Azok szerintetek megfelelőek lennének ehhez? Vagy csak benzinnel működnek jól? A víz korrodálná belülről? (Azt tudom, hogy a megfelelő nyomás kell nekik, azt elő tudnám állítani.)

Valamint (ezzel kapcsolatban eszembe jutott), hogy például levegő vagy más gáz halmazállapotú anyag is ugyanúgy szabályozható vele?



2018. aug. 10. 12:03
 1/10 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Nekem eszembe sem jutna injektor segítségével permetezni a füvet. Nem gondolom hogy működőképes ötlet.
2018. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Buta ötlet de van benne fantázia:) Túl apró a lyuk az injektoron alig jönne rajta értékelhető mennyiségű víz,és az is elporladna a levegőben.
2018. aug. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Megoldható. Én a methanolt fecskendezem vele a fojtószelepbe.
2018. aug. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem kell sok víz, naponta pár deci, annyit meg azért csak tud permetezni.

2018. aug. 10. 13:40
 5/10 anonim ***** válasza:

#2 egy átlag kiskocsi autópályán megeszik százon 8 litert, 140-es tempónál. Vagyis óránként 11,2 litert. Négyhengeres motort feltételezve ez hengerenként 2,8 liter / óra.

Ennyit biztosan tud egy átlag injektor, és ilyenkor még nincs is folyamatosan nyitva.


Ehhez képest amire használni akarják, az napi pár deci.


Inkább a víz szennyeződései és klórtartalma miatt aggódom, lehet hogy hosszú távon nem fogja szeretni az injektor.

2018. aug. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is valami ilyesmire gondoltam. Akkor összerakok teszt jelleggel egy ilyen rendszert, aztán ha pár napig képes folyamatosan üzemelni akkor szerintem bírni fogja. Úgy is csak kb. fél évig kell majd működnie.
2018. aug. 10. 16:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Még a csepegtető csövek jóval nagyobb lyukai is eltömődnek ,de te tudod
2018. aug. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez egy igencsak kifinomult technika lenne, szó szerint :D Csak nagyon körülményes lenne megoldani szerintem.
2018. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még a levegő páratartalmától is tönkremegy egy idő után, nemhogy a közvetlen víztől.
2018. aug. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Abban igaza van többeknek, hogy ide injektort kár.

Egy mosógépből kitermelt mágnesszelep is megtenné, nem kényes semmire.

2018. aug. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!