Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 160e km-el vennétek autót?

160e km-el vennétek autót?

Figyelt kérdés

Mire figyeljek vásárlásnál?


Egy laikus hölgy.



2018. aug. 10. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Attól függ...mert bőven elképzelhető,hogy 2szer ennyi is van benne lazán!!!

Nem ezt kell nézni,hanem az autó állapotát!

2018. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Még 300-zal is
2018. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, âllapotát figyelem, pont arra lennék kíváncsi, hogy mit kell megvizsgálni. Pl kormány kopási állapota, felni rozsda stb
2018. aug. 10. 13:35
 4/14 anonim ***** válasza:
Arra kell odafigyeni, hogy olcsón vegyed!
2018. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Simán! Az előző autómat 174.000km-rel vettem.

Laikusként szerintem annyit tehetsz, hogy elviszed egy általad választott szerelőhöz, általános állapotfelmérésre.

2018. aug. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Még határeset.

Én is ennyivel vettem, még jó de 200 ezer km előtt biztos eladom majd.

Nagyon át kell nézni.

2018. aug. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azokból amiket írsz a lehető legrosszabb döntés lenne,ha odasétálsz egyedül ránézel majd megveszed. Vigyél szerelőt , szervizbe nézesd át (volt ahol azt mondták,hogy itt meglehet nézni,de szervizbe nem ..nah az ilyentől még elköszönni se igazán kell, volt a korrektebb is aki mivel külföldi autó rendszám nélkül szó nélkül feldobta a p-s rendszámot és mehetünk a szervízbe)
2018. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
0%
Ha anyagi okokból nem tehetném meg, hogy egy kevesebbet futott járművet vegyek, akkor kereskedésből igen. Egy év garanciát vállalnak rá, illetve a hírnevüket sem szeretnék azzal csorbítani, hogy egy szar autót sóznak rá egy kliensre. Így nagyon nem nyúlhatsz mellé. Én már 2 használt járművet vásároltam kereskedésből, és mindkettő nagyon bevált.
2018. aug. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez az infó kevés. Ha végig kis távokat mentek vele mondjuk csak városon belül, akkor lehet olyan tré állapotban, mint egy másik, amelyik 600 ezret ment, de szinte csak autópályán. Kuplungolások száma, váltások száma, autóindítások száma, hideg motoros furikázások száma, kátyukba belehajtások száma mind-mind hozzátesz ahhoz, hogy rossz állapotba kerüljön egy autó.


400 ezerrel is lehet autót venni. Nem ez számít. Ha azzal az autóval például szinte csak autópályán ment egy üzletember, évi 40 ezer km-t. Autópálya sima, nincs kátyu rajta, nem kell szinte soha kuplungolni, váltó is alig kopott, fékek is ritkábban voltak használva, fordulatszám is kedvező intervallumban volt, nem érte a motort hirtelen nagy terhelés olyan gyakran. És ha még emellé a szervizintervallumokat is betartották, netán garázsban volt tárolva, akkor simán jó egy 10 éves autó, ami 400-500 ezer km-t futott. Inkább egy ilyen, első tulajos autót vennék, mint egy óra szerint 160 ezres autót, amelyik már 3 tulajnál volt, és semmit nem tudunk a szerviztörtétenetről, ki használta, hol, milyen körülmények között.


Az a baj, hogy az óravisszatekerések pont az ilyen emberek miatt van, mint a kérdező. Ez teremt piacot enkik, az irreális elvárások.


Ha laikus vagy, akkor arra figyelj, hogy egy megbízható, jó szerelővel menj autót nézni :) Hosszú távon valószínűleg így jársz a legjobban.


Kormányt újra lehet húzni, pedálokat, váltókart le lehet cserélni, felniket szintén. Potom pénz, és akik visszatekerik, pontosan tudják, hogy ezeket szokták nézni.

2018. aug. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Vettem a múlt héten.

Nő vagyok.

2018. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!