Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vennétek egy benzintemető...

Vennétek egy benzintemető autót ha csak egyszer van rá lehetőség?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, tehát viszonylag fiatal.

Egy kis teljesítményű,kis köbcentis autóm van már elég régóta, ami megbízhatóan jön-megy,de úgy mint dinamikusan közlekedni lehetetlen vele viszont cserébe 8-9 liter benzint fogyaszt.

Most van pénzem egy másik autóra, és egy nagy teljesítményű benzinest szeretnék.

Nem írok típust mert akkor biztosan átcsap márkaháborúba a kérdés, de régóta tetszik az a márka és típus, és nagyon szeretnék egyszer egy olyan autónak a tulajdonosa lenni.

Gyári adatok szerint 13 liter alaphangon, a használók szerint van az 14-15 is, sietve a 18-20-on sem kell meglepődni.


Szerintem ezeket az adatokat olvasva senki sem lenne elégedett kivétel ha van egy benzinkútja az illetőnek.

Viszont nagyon sokszor úgy érzem,hogy fiatal korom ellenére nem élek, vagy nem éltem eléggé.Mindig a biztosra mentem, mindig megfontoltan csináltam mindent, ami jó, de mégis ugyan ott vagyok mint azok akik "élnek".

Lehet,hogy butaság lesz, lehet,hogy megbánom, de szeretném megtenni ezt a lépést.

Természetesen tudnám mellette szerelni, és tankolni is, de benne van a pakliban,hogy néha-néha valamiről le kell mondanom egy ilyen autóért cserébe.

A mostani mellett nem igazán kellett lemondanom semmiről, úgyhogy ehhez nem is vagyok hozzászokva.


Nem tudom,hogy később milyen lesz az anyagi helyzetem, de úgy gondolom,hogyha lesz család/gyerekek akkor nem engedhetek meg magamnak egy ilyen autót.

Ezen kívül mostanra már talán van annyi vezetési tapasztalatom,hogy nem egy friss jogsis hülye gyerek módjára fogok rombolni a nagy teljesítményű autómmal.


2018. máj. 13. 10:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%

Sosem értettem, emberek miért nem arra törekednek, hogy minél olcsóbban eljussanak A-ból B-be, lehetőleg élve, és mindenki mást is élve hagyva az utakon.

Ha az ember élményekre vágyik menjen vidámparkba, vagy utazzon külföldre, de ne az országúton jampizzon, ahova már pl fiatal, kezdő lányok nem mernek sokszor kimenni vezetni, a kis köbcentis, gyengécske autóikkal.

2018. máj. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember vagy, azt csinálsz amit akarsz.
2018. máj. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Attól függ mire használod.

Ha csak néha-néha kirándulgatni mész el vele "hobbiautóként", akkor bevállalható.

Mindennapi távoli ingázásra, biztos, hogy nem vennék ilyet.

Nekem egy kis fogyasztású (5-6 liter) dízelem van. Emellett a 160 lóereje 1,3 tonnában nekem teljesen elegendő, nem vágyom erősebb autóra. A lényeg, mivel munkába járásra használom, így is bő fél milliót hagyok évente a kutakon.

Ha egy olyan autóm lenne, ami ennek a háromszorosát-négyszeresét bekajálná, hát nem lenne őszinte a mosolyom. Még akkor sem ha valami élményautó lenne.

2018. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

10 kilométerre van a munkahelyem, ezen kívül kirándulni, meg rokonlátogatásra és rohangálásra használom a kocsit.

Ergo, ha úgy érzem,hogy nagyon lezabálja a fejem, akkor pihenőpályára tudnám tenni, és csak a munkába járásra használnám.

Nem száguldozni akarok, de néha jó lenne odalépni, és menni, akár céltalanul is.

Egyébként meg én azt nem értem,hogy akinek csak A-ból B-be kell az autó az miért van jelen pl. ebben a topikban?

A nyaralást, és utazást meg társait felesleges,mulandó dolognak tartom.Tehát kifizetek 400 ezret egy hétre külföldön, és hazajövök, elmondhatom,hogy itt meg itt voltam, nagyszerű.Én meg vettem volna belőle egy felniszettet, és megmutatom,hogy nézd itt van 400 rugó, és nem csak elmesélni tudom,másokat untatva.

Persze engem nem zavar ha valaki utazgatni szeret, csak mások vagyunk, és sosem értem azokat akik szerint mindig az a jó amit ők csinálnak....

2018. máj. 13. 11:03
 5/24 anonim ***** válasza:
61%

13 liter az sok. A régi Vectrák ettek ennyit leharcolt állapotban.

Ez az "éltem-nem éltem" dolog meg egy hülyeség! Látom itt környéken korodbeli fiatalokat, ahogy "élnek":lerugott prémium autó, albérlet, csak hogy elmodhassa, nem otthon lakik, pedig hely volna. Aztán hétvégén jönnek feltankolni az öregekhez.

A másik meg jön-megy egész nap, ki van öltözve mindig mint a sz@rospista, ki tudja, miből él, mert életébe nem rakott még két szalmaszálat kereszbe. A magyar hősök.:)

2018. máj. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%

én biztos nem vennék, nagyon sok pénzt kellene rá kidobni, inkább egy megbizható közép kategóriást vennék, ami esetleg 10-15év mulva is autó lesz és nem kell rá sokat költeni

az hogy fiatal vagyok és egyszer élünk nem azt jelenti hogy el kell szórnom minden pénzemet egy kocsira, ha neked ez a vágyad és szeretnéd az a te dolgod, csináld nyugodtan :) elvileg ezért él az ember hogy teljesítse vágyait

viszont én biztos nem költenék rá, ez olyan mint egy elefánt, szépek, megnézi éppen az emer, megcsodálja, de valahogy itthon nem tartanék

2018. máj. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Te tudod hogy mik az anyagi lehetőségeid, de azért 15-20 litert tankolni 100 km-re még akkor is sokkoló ha jól el vagy eresztve. Ilyen autókat már akkor vesznek általában mikor ha minden nagyobb dolog megvan (ház, család, stb) már. Inkább olyan dologgal foglalkozz ami azért anyagilag nem túl megterhelő, de mégis elég érdekes ahhoz hogy lekösse a figyelmedet és fel tudjon tölteni.
2018. máj. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 BlackSword ***** válasza:
Pont tegnap láttam egy hozzád hasonló barmot aki csak úgy odalépett neki a nagyfogyasztásújával... Aztán meg alig bírt visszasorolni a barma...
2018. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ez relatív, mert mit tekintesz kis és nagy teljesítménynek?

Ha most egy 80-90 lovas benzinesed van, akkor pl. egy BMW 325i jó csere lehet. 2.5 literes 218 lovas, 10 literes vegyes fogyasztás mellett (papíron, újkorában persze).

2018. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a normális válaszokat, van egy-két elgondolkodtató.

Valóban egy nagy teljesítményű egykori prémiumautóról van szó, bár ez gondolom szinte egyértelmű volt abból adódóan,hogy nagy teljesítményű.

Természetesen nem is új autó, hisz ha új lenne, akkor tele lennék, és nem lenne a kérdés.

Mivel a szüleim már nem élnek egyedül élek egy középkategóriás családi házban.Nem lepusztult ház, de nem is kacsalábakon forog.

Hozzám hasonló barom a nagy teljesítményű autóval?Szerintem te előbb pusztulnál meg a csoda autóddal egy előzést követően, ami annak a baromnak egy fél gázadás lett volna.Az,hogy ő bevállalt egy nem átlag előzést és épphogy sikerül, na neked ugyan ez lett volna csak egy egyszerű előzésnél.

Azért mert egy autó nem új, attól még nem biztos,hogy lerúgott.Ha lenne 200 lóerős kocka Swift simán megvenném, nem azért kell régi prémiumautó mert akkor én leszek a falu bikája, hanem mert abban van az a teljesítmény ami élményt ad.Ilyen egyszerű...e mellett egy 15 éves prémium is nagyobb kényelmet ad mint egy 10 évvel fiatalabb középkategóriás.

De nekem egy konkrét típus van ami régóta tetszik, és azt szeretném.Van egy másik kocsi is ami nem rossz, sokkal kisebb a teljesítménye, csak nem az az álomautóm.

Most igazából attól félek,hogy itt a lehetőség, lehet,hogy soha többet nem adódik meg a lehetőség,hogy ezt vagy ilyen kocsit vegyek, mert utána jön a család,a gyerekek és így tovább.

2018. máj. 13. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!