Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes kisteherautót venni?

Érdemes kisteherautót venni?

Figyelt kérdés
Dobozos kisteherautóra gondolok pl boxer, ducato, jumper stb. Személyautót helyettesítene. Mivel ezek modern dízelek nem is fogyaszt sokat, és sokmindenre használható. Ha kell, dolgozni is lehet vele, ha veszünk bútort ágyat ilyesmit otthonra akkor haza tudom vele hozni. Illetve ha csinálok vállalkozást akkor a tankolások után vissza tudom igényelni az áfát, meg egyéb kedvezmények.
2018. aug. 10. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Arra viszont gondoljál, hogy egy személyautónál többet fog fogyasztani, és nehezebb parkolni vele. Ja és csak 3 személyes.
2018. aug. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom hogy 3 személyes, a családomnak elég is lenne. Jártam sokat ilyen autóval, szét volt tiporva a lelke akkor írt ki 11 literes átlagot, szerintem 8 literrel biztosan el lehet normálisan közlekedni vele, annyit meg egy átlag 1.6 benzines is eszik, szerintem nem sok. Köszi a vaálaszt :)
2018. aug. 10. 14:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes.


Úgy számolj, hogy a súlyadó sokkal magasabb egy kisteherautóra, mint egy személyautóra a teljesítményadó.

Az autópálya-matrica is pont kétszer annyiba kerül rá. (kivéve az éves országost)

2018. aug. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!