Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy olajcsere?

Mennyibe kerül egy olajcsere?

Figyelt kérdés

2018. aug. 11. 10:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
9-es. A prémium kategóriájú autók olajcseréje is ennyibe kerül.
2018. aug. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
1.6 benzin. Nekem 8220Ft volt az anyag az olajcseréhez, plusz 4ezer a munkadíj. 3liter Mobil 5W40 olaj, plusz Mann-Filter olajszűrő. Még 7ezer a Mann-Filter légszűrő és Denso aktívszén pollenszűrő. Tehát 19ezerből megvolt minden munkadíjjal.
2018. aug. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
11-es, tudom, ezért írtam.
2018. aug. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én megnézem, hogy az autóm gyártójának jóváhagyásával rendelkezzen az olaj, és nem érdekel a márkája. Ha a gyár követelményeinek megfelel, akkor nekem is. Ez nálam azt jelenti, hogy 10.000 Ft körüli összeg a 8 liter olaj. Olajszűrőből jó minőségű utángyártott választók (Mann, Febi, ilyesmi), az 2000 körüli összeg.
2018. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#9

Az szép, akkor az anyagárat dupla áron számolják kb. De a munkadíj se semmi.

Hát igen, sajnos nem tudsz mit csinálni, amíg garanciás.

Nekem ebből a szempontból jó lesz, mert annál a márkánál, ami nekem lesz, ingyen csinálják az ilyeneket, amíg garanciás az autó. Mondjuk a gyári csereperiódus 30 ezer km, szóval a szervizlátogatások között én úgyis le fogom dobni az olajat 10 ezrenként, nem értem mire jó ez a 30 ezres dolog, menjen tönkre a motor idő előtt, aztán vegyél másik autót?

2018. aug. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez van...

Van olyan márka igen, ahol még a kopó alkatrészeket is garanciában cserélik.

Az enyémre is amúgy 30.000km/1 év az ajánlás. De az autó átadásánál javasoltak 3000km körül egy köztes olajcserét. Azon voltam nemrég, ami ennyibe került. Az autó komputere egyébként számolja az olaj elhasználódását is. Nem csak a km-t nézi, hanem a hidegindítások számát, hidegüzem gyakoriságát és még néhány paramétert. Ami érdekes, hogy én kizárólag hosszú távokon egyenletes tempóval, autópályán járok. 6500km-nél tart a számláló és már csak 55%-osnak írja az olajat. Aki főleg városban is közlekedik kizártnak tartom hogy 30.000km-nél kezd csak figyelmeztetni az autó a cserére. Bár ettől függetlenül én is 15.000-enként tervezem a cserét.

Az első éves szerviz, ahol nem csak olajat, hanem az összes szűrőt cserélik szerintem 100.000Ft alatt nem fog megállni. És még egyszer: ez egy Opel Astra! :O

2018. aug. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A kollégám most viszi a Kuga-ját 86 ezerért olajat cserélni.
2018. aug. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Abnormális
2018. aug. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az nem semmi, ahhoz képest, hogy a mi Corsánk még a vízhőfokot sem mutatja, nemhogy az olaj állapotát. :D
2018. aug. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 AdUsZ válasza:
Azt furcsálom ,hogy a kiskereskedelemben kapható olaj kerül kb 10000 Ft-ba a 4 liter és ugyanezt a típust önti a márka szerviz is amit gondolom ők nagykeráron kedvezménnyel nagyobb mennyiség beszerzésével kapnak, mégis a kisker ár 3x -án adják, nem ütközik ez valamiféle törvénybe? Ez már arcpirító pofátlanságnak tűnik. Amikor erre felhívom a figyelmet , hogy akkor inkább vinném én az olajat vagy adják kisker áron akkor az a válasz ,hogy hozott olajjal nem dolgoznak csak a sajátot hajlandóak beletölteni a 3x áron.
2019. szept. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!