Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50ccm-es robogóban motorcsere...

50ccm-es robogóban motorcsere lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy 50ccm-es 4T Piaggio zip robogóm jelenleg is kötve van rá biztosítás, viszont nincs benne motorblokk mert épp javítom szabadidőmben. Mivel ez 4T motor elég macerás vele minden és drága lenne a felújítása még így is hogy én csinálom, ezért arra gondoltam, hogy vehetnék egy Piaggio NRG 2T robogót donornak amiből a blokkot felújítom és beleépítem a robogómba. Fizikailag meg tudom oldani az átépítést de mivel változna a motorszám azt a biztosító felé jeleznem kell? Ugye megcsinálni valamit nem nehéz de utána ha nem tudom használni az gáz lenne. Válaszokat előre is köszi.

2018. aug. 12. 09:15
 1/1 Vortrex ***** válasza:

A segédmotoros kerékpárban szabadon lehet cserélni a motort, ebből következik, hogy a biztosítónak se a motorszámot, hanem a vázszámot kell megadni.

Más részről ugyanúgy vonatkoznak rá a típusmódosításra szóló szabályok, szóval hivatalosan csak abban az esetben cserélheted más motorra, ha létezik egy olyan gyári típus, amit azzal a motorral szereltek.

Egyébként meg, ha passzol bele, és nem kell átalakítani a felfogatást, akkor minden további nélkül bele lehet rakni, a kutyát nem fogja érdekelni.

Ha egy Honda robogón virítana a Yamaha deknis blokk, az sokkal gyanúsabb lenne

2018. aug. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!