Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Klímakompresszor beállt,...

Klímakompresszor beállt, főtengely kaphatott belőle?

Figyelt kérdés

A tegnapi nap megérkeztünk görögországi utazásunkról, ahol kisebb nagyobb kihagyasokkal használtam a klímát, ami tökéletesen működött a mai napig, amikor is a mai első indítás után kb 5 km megtetelével egyszer csak sikító hang, fordulatszammérő le-fel gyorsan félreáll, motor leállít. Motorháztető felnyit, büdös gumiszag... gondoltam rögtön hogy itt valami szij probléma lehet.. halistennek fater hazahuzott, gondoltam leszedem a klíma szíjat, hát a klíma ekszija meg sem mozdul.. mondom ez érdekes mert direkt az út előtt csinaltatam/ csinaltattam meg a klímát,

kicsereltem az összes szijat feszitoket, illetve a klímás is kicserélte a klíma szij feszitojét és a tárcsa csapágyát is.. Akkor mi állhatott még ennyire be, hogy szabad kézzel nem bírom megmozditani?

Na mindegy ezek után autót beindítom jár szepen a motor, de megfigyeltem, hogy a főtengely tarcsaja üt egy kicsit.. a tárcsa alumínium, ennyire megüthette a tarcsát a szij vagy maga a főtengely is kapott belőle? A szij elszakadt volna ha olyan nagy erohatas értem volna a főtengelyt nem?



#ékszíj #főtengely #Klíma szíj
2018. aug. 12. 19:36
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve a tárcsát nem bírtam kézzel megforgatni.. siettem az írással..
2018. aug. 12. 20:47
 2/4 anonim ***** válasza:

a klímakompresszor akkor áll be, ha nem, vagy nagyon kevés olajat adagoltak a hűtőgázhoz..ugyanis az mindenképpen kell, még a modern, nem dugattyús kompresszorok kenéséhez is. az autód nem sérült, mert a szíj megvédte..a szíj nem szakad el, inkább csúszik.


ha indulás előtt új gázt kapott a klíma, akkor vidd vissza, hogy beállt kenés hiánya miatt...aztán figyeld a reakciójukat.

2018. aug. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos ide látom, hogy mi lenne a reakciójuk, vàlaszuk. “Egy ősrégi auto gyári klimakompresszoráról van szó, ezzel mi nem tudunk mit csinálni.. sajnáljuk, de x összegért felújítjuk vagy kicseréljük stb..” amúgy egy 98-as a4 b5-ről van szó. Egyébként az oké, hogy nem szakadt el a szíj hanem megcsúszott, de hogy így megviselte a főtengely tarcsáját az aggasztóbb.. oké nem olyan vészes, ha rápillantanál hirtelen lehet hogy eszre se vennéd, de én lattam, hogy előtte hogy viselkedett a tárcsa..
2018. aug. 12. 22:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy megcsúszó szíjtól nem fog eldeformálódni a tárcsa
2018. aug. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!