Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson probléma?

Simson probléma?

Figyelt kérdés

Adott egy S50-es Simson. Épp újítom fel a blokkját, ami azt takarja, hogy új szimeringek, új csapágyak, új főtengely van benne. Nos, össze van rakva a két blokkfél, de a főtengely mintha szorulna. Ez normális? Ha a tengely 2 végét megfogom, úgy nehezen tudom tekerni, de ha rárakom a lendkereket, úgy viszonylag jól fordítható.


A másik a kuplung. Eddig egy S51-es kuplung volt benne, de megtaláltam az eredeti S50-es kuplungot is, igaz hiányosan. Nos, van a kuplungagy vagy menesztőtárcsa. És azon 1-2 "pálca", amibe a rugó stift megy kotyog. Ebből szerezzek be újat, vagy maradjon benne?



2018. aug. 7. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Végül is normális.. Meg kell igazítani a csapágyakat mert feszül a közepük kifelé ahogy húztad össze a blokkot. Tehát valami alkalmas eszközzel és kalapács segítségével óvatosan körbekocogtatod a csapágyak belső gyűrűjét, ami ugye rá van cuppanva a főtengelyre. Ütögetés közben azért nézegesd, hogy könnyül-e a főtengely forgása.
2018. aug. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi a tanácsot! Apropó, az 51-es főtengely azért rossz, mert ha rárakom a tengelyére kosár nélkül és megforgatom, akkor egy nyolcast ír le? Maradjon ez?
2018. aug. 7. 13:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem csereszabatos az 50 és az 51-es főtengely, mások a méretek, más a lökethossz.
2018. aug. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Uhh, bocsánat, elírtam az előző válaszomban. Oda nem főtengelyt akartam írni, hanem kuplungot.
2018. aug. 7. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!