Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort vegyek? (első...

Milyen motort vegyek? (első motor, friss jogsival)

Figyelt kérdés
Szeretném lerakni motorra a jogosítványt, most éppen autóra csinálom, ezért van még időm. A kérdésem az lenne, hogy 19 évesen hány köbcentis motort, és milyet vehetnék? Konkrétan tudtok írni neveket?
2018. aug. 13. 14:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Először is melyik kategóriára szeretnél jogosítványt? A1 vagy A2? Kezdetnek szerintem jó lenne valami 50 köbcentis, a B-s jogsid úgy is meglesz akkor nemsokára, azzal meg tudnád is vezetni addig, amíg nem lesz meg a nagyobb.
2018. aug. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A2-est szeretnék rakni, de fogalmam sincs, hogy milyen motor lenne jó kezdő motornak
2018. aug. 13. 15:03
 3/19 anonim ***** válasza:
Street Triple 660 S. Ez nagyon jó kis gép A2nek.
2018. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Utolsó, a Street Triple 660 mióta fér bele a 48 LE-s limitbe, ami az A2-es jogosítvány...?


Kérdező, milyen magas vagy, hány kg vagy, mik lennének a terveid rövid- és hosszútávon a motorozással?


Ha ezeket meg tudod válaszolni, sokkal pontosabban tudnánk választ adni.


Nekem 2 évig A2-es jogsim volt, nemrég szereztem meg az A-s jogsit, épp 3. motoromat használom, így épp eléggé ismerős vagyok ebben a témában. Nyugodtan írhatsz privátot is, ott is szívesen válaszolgatok.

2018. aug. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Előző azóta fér bele amióta direkt gyártanak A2-es változatot:

[link]


Nyugodtan olvasgasd a specifikációit.

2018. aug. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

+infó:

Ja és kapható Magyarországon is:

[link]


Nem okoskodni kellene ugye, hanem utánaolvasni...

2018. aug. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem okoskodásból írtam, utánanéztem, viszont csak az eredeti, 100 lóerő feletti példányt találtam. Mea Culpa.


Viszont azt továbbra sem javaslom, hogy valaki 19 évesen, kezdő motornak egy vadi új, 3,5 milliós motort vegyen. Nem hiszem, hogy az "első motor, friss jogsival" kategóriába őszintén lehetne javasolni egy ilyen kaliberű motort.

2018. aug. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én meg azt javaslom mindenki olyan motort vegyen amit a pénztárcája enged.


Ha valaki megengedheti magának, miért ne vehetne akár új motort is? Ismerve a magyar motorpiac "remek" felhozatálát annak látom nagyobb esélyét hogy valami leharcolt motorral ( típus tökmindegy) találkozik először az kérdező és szépen kiábrándul az egészből.


A kérdésben nem látok árat.


Ez a motor a legjobb kezdőmotorok egyike. Nagyszerúen kezelhető és remek gépsárkány. Drága? Lehetséges, majd a kérdező eldönti mi neki a drága. Egyébként van használatan is, lehet nézelődni.


A személyes véleményem az, hogy ez a gép sokkal többet nyújt és többet tolerál (vezetői hibák), mint a kategóira társai. Sőt, pl egy Suzuki GS ( ami ugye már nem A2 ) fapados kétkerekűnek tűnik mellette.

Eléggé jó általános használatra ( mivel a kérdező nekem még bizonytalannak tűnik ) és elmondható, hogy teljesen a kategória felső határáig tolja ki a teljesítményét.

2018. aug. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Igen, a felső határig tolja a teljesítményt, de biztos, hogy ez olyan jó dolog...? Szerintem ez egyénfüggő. Én nem tudok tiszta lelkiismerettel egy 48 lóerős motort ajánlani egy ismeretlen embernek, hogy vegye azt kezdő motorként, mert ha mentálisan még nincs kész egy ilyen motorra, lehetnek súlyos következményei.


Valóban nem írta, hogy milyen összegben gondolkozik, de Occam-borotvája alapján nem 4 millió forintos motort akar venni. Illetve azért is írtam, hogy kezdésnek nem biztos, hogy jó, mivel a feldöntés, akár esés valószínűsége az első pár szezonban a legnagyobb. Az ilyen karcokat meg vagy meghagyod, és akkor még jobban zuhan az értéke a motornak, vagy megjavítod, de az meg horribilisan drága.


Ezek alapján szerintem nem ésszerű, nem praktikus egy ilyen típusú motor kezdésnek, hiába kezes, és jó vezetni.

2018. aug. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ugyan mondj már te is valamit, mert bírálni azt tudsz (nem tudsz ), de értelmes javaslatot még nem olvastam tőled!
2018. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!