Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó időközönként alig akar...

Autó időközönként alig akar indulni? Csak köszörül, köszörül.

Figyelt kérdés

Adott egy 98-as Audi A4 1.6 benzin. Az utóbbi pár hétben lettem figyelmes arra, hogy reggeli első indításnál alig akar indulni az autó, az önindító szépen forgatja, és kb 5 másodpercre rá robban csak a motor. Durvább esetekben másodjára indul. Ilyenkor, amikor nehézkes az indítás erőtlen, kihagy a motor, húzatom pl. kettesbe, alig akar megindulni, egyszer csak elér egy fordulatot és megindul rendesen, mintha semmi baja nem lenne... Ilyenkor amikor nehezen indul rögtön le szoktam állítani, aztán az újraindítás pöccre, mintha minden a legnagyobb rendben lenne, a motor tökéletesen erőteljesen kihagyás nélkül teszi a dolgát...Volt 2x olyan extrém eset is amikor fogta magát alapjáraton és egyszer csak leállt az autó. Aztán így mentem el vele másfél hete Görögörszágba. Van nekem otthon ilyen gagyi kínai diagnosztikai kábelem, ami már jópár hónapja megvan, már jópár hónappal ezelőtt írt 6 darab hibakódot, ezek a következők: 00520: Légnyelés mérő -0 Állandó

00525: Lambdaszonda -0 Szakadt

00635: Lambdaszonda fűtés -0 Szakadt

00525: Lambdaszonda -0 Állandó

00537: Lambda szabályzás: -0 Szakadt

00513: Fordulatszám érzékelő: -0 Szakadt


Nos, ennyi hibát írt a program... Érdekesnek találtam, ezért mielőtt mentünk volna nyaralni elvittem egy műhelybe, ahol szintén ugyan ezeket a hibákat írta. A szerelő próbálta őket törölni, de ugyan úgy visszajöttek.

Egyébként szintén pár hónappal ezelőtt cseréltem lambdaszondát, nem gatyi utángyártottat, és a légtömegmérőt is kifújtam direkt erre előirt tisztító spray-el.. Ekkor még egyébként ezek az indítási problémák még nem is jelentkeztek, igaz voltak/ vannak alapjárati problémák is de én a folytószelepház koszolódására gondolok, amit egyébként még nem pucoltam ki. Csak idegesített, hogy miért ír ennyi hibát.

A nyaralás a nyukunkon volt, én meg kezdtem pánikolni, hogy így biztos ott maradunk majd valahol hosszútávon.

Aztán gondoltam olyanokra, hogy az üzemanyagellátásban van valami gubanc. Az autó két éve van nálam, üzemanyagszűrőt még nem cseréltem rajta. Na mondom akkor itt az idő, hátha már annnyira koszos. Hát valóban az volt... Valószínű, hogy még a gyári benzinszűrő volt benne, kegyetlenül nézett ki a szűrő, szétvágtam kíváncsiságból.. Azt hittem ezek után, hogy már biztos jó lesz minden, mert hogy ezen a szűrőn a benzinnek szenvedés volt átmenni, de az indítási problémák ugyan úgy megmaradtak. Ezek után a benzinszivattyút néztem meg, az szívta szépen a benzint, meg ha annak baja lenne akkor nem hiszem hogy egyszer hosszútávan megy 300km-t hiba nélkül az autó utána meg elromlik pár órára.. szóval azt is kizártam.

Görögorszgot aztán hálistennek megjártuk, ott is voltak persze nehézkes indítások, de hazajött az autó.

Aztán tegnap munkába indulskor már olyanokat csinált, hogy fordulaton pl 4-esbe egyenletes tempónál két kis berángás a fordulat leesett majdnem nullára...

Ezek a tünetek így a végére már jelentkeztek hideg, üzemmeleg motornál is...

Egyébként az egész Görögországi úton a fogyasztás nem volt rossz, pályán klímával 140-150 8liter körül volt, olajfogyás meg 3000km-en maximum 1 liter, erős emelkedőkön hegyes vidékeken 2es 3masban.

Szóval fogalmam sincs mi lehet a probléma..



2018. aug. 14. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
A befecskendező szelepeket cserélném első kőrben.
2018. aug. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 D. Brasco ***** válasza:
7%
Én meg mondjuk első körön elvinném egy rendes diagnisztikára egy normalis szerelőhöz,nem pedig találomra cserélnék benne ezt-azt,éppen amire aktualisan "gyanakszom"......mondjuk igy is lehet autot szerelni,csak eleg sokaig tart meg sokba is szokott kerulni!
2018. aug. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
D. Brasco.! Szart se értessz az autókhoz! Én már egy jópárat talpra állítottam a recicleing telepről
2018. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 D. Brasco ***** válasza:
0%
Nagyon űgyes vagy. ..jár a keksz!További jó kókányolást főleg ekkora hozzáértéssel hogy "befecskendező szelep"
2018. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első, s egyben 3.valszolo loxart sem ért az autóhoz sajnos. S sajnos az ilyeneket nem tiltják ki az oldalról, de ha valaki kicsit megszid egy ilyen felhasználót minimum kitörlik a kommentet.


De sebaj, kérlek ne halgassatok rá, ha nem akarjátok az autót kidobni.


Legegyszerűbb ha elviszed márkaszervizbe átnézni, s amint megvan a gond egy kisebb műhelybe viszed ahol olcsóbban megcsinálják, de attól vállalnak garanciát.

2018. aug. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Majd írd meg, hogy mi volt a baja!
2018. aug. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

1es és egyben 3as hozzáértő! Ne cseréltess semmit látatlanba... attól hogy betippelgettél valamit pár bontásra ítélt szemétdombon és véletlen jó lett az nem azt jelenti hogy értesz hozzá!

Kérdező! Egy mrgfelelő műszerezeztséggel felszerelt műhelyet keress. Aaz a baj így bármi lehet.

2018. aug. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nyilván én sem akarok látatlanba több tízezres alkatrészeket kicserélni, eddig egy lamdbaszondát meg benzinszűrőt cseréltem, amit hálistennek jó, hogy megnéztem, mert kegyetlen retkes volt... Érdekes mert mostmár napi első indításnál hideg motornál tökéletesen indul, egyetlen egy kihagyás, rángatás erőtlenség nincs a motorba mindaddig, amíg el nem éri az üzemi hőmérsékletet... Mondjuk most csak melóhelyre járok ami nincs 10 km.. úgyhogy ideje sem lenne bemelegedni.. De biztos vagyok benne, hogy hosszabb távon leállítás után megint nehézkesebbé vállna az újraindítás... sőt, már az újraidítás sem segít neki, mert ugyan úgy elkezdi az erőtlenséget, berángást, ami szerintem nem gyújtáskimaradás.. Volt már nekem, olyan hogy áthúzott az egyik gyújtáskábel, de mintha ez más rángás lenne... a furdulat szemmel láthatólag lemegy majd nullára.. aztán hirtelen vissza... Minden esetre meglesem mit mutatnak a gyertyák, jobban megnézem a pipákat meg a kábeleket.. Ha nem találok semmit tényleg szervíz lesz..
2018. aug. 16. 09:43
 9/9 Hege11@ válasza:
Meg lett a baj ? Nekem iss ugyan ezt csinalja !
2023. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!