Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány megszerzése...

Jogosítvány megszerzése hogyan folyik?

Figyelt kérdés

Szóval le szeretném tenni autóra.Annyira nem értek hozzá,ezért kérném segítségeteket

Szóval szerintem így folyik:

Elmegyek egy autós iskolához,és be iratkozok

Aztán megtanulom a kreszt,vagy otthon,vagy bejárósan

Aztán ha megtanultam,akkor jelentkezek vizsgára

Ha sikeres akkor pedig jelentkezek az ugye a forgalmi vezetésre

Ha megy,akkor ott is jelentkezek vizsgára,és ha sikeres ugye akkor meg van a jogsi

Így lenne ahogy leírtam ?



2018. aug. 14. 13:47
 1/1 10 deka farhát ***** válasza:
100%

Alapvetően igen, de egy-két lépést kihagytál.


Beiratkozás előtt elmész a háziorvosodhoz és kérsz egy orvosi vizsgálatot autóvezetéshez (asszem 7500 forint, és megcsinálja helyben: általában vérnyomást, látásélességet, ilyesmit szoktak vizsgálni, nagyon nem szaroznak vele - ha csak nem hivatásos gépkocsivezető akarsz lenni, akkor még van pár tiszteletkör).


Beiratkozásnál ha van rá lehetőség, eldöntheted, hogy egyénileg készülsz fel a vizsgára (e-learning segítségével pl.), vagy tantermi oktatás keretén belül. Én javaslom az utóbbit, mert ha valami nem tiszta, azonnal tudsz kérdezni, és szakszerű választ is kapsz rá (amit ha még mindig nem értesz, tovább tudsz kérdezősködni). Nem mellékesen (bár ez szerintem az e-learningben is így van) az oktatás nem csak a KRESZ megtanulásából áll, van ott vezetéselmélet, meg egy csomó egyéb hasznos dolog is, amit elmondanak.


A vizsgára általában az autósuli jelent be, ha lement az oktatás, érdemes gyakorló teszteket is csinálni a vizsga előtti időszakban.


Ha megvan az elméleti vizsga, akkor mehetsz vezetni (ha még sosem ültél a volán mögött, azt nem árt jelezni az oktatónak, és akkor lehet, hogy nem mész ki egyből forgalomba, hanem először tanpályán vagy egy nyugis parkolóban fogtok forgolódni). Ha megvan az előírt minimum óraszám (30) és levezetett kilométer (talán 650), akkor lehet vizsgázni, de nem neked kell jelentkezned, hanem az oktatód fog bejelenteni - természetesen csak akkor, ha már úgy érzi, hogy készen állsz rá. Ne lepődj meg, előfordulhat, hogy a 30 óra kevés lesz, én pl. 36 órát vettem vizsga előtt, cserébe elsőre átmentem.


Ha megvan a forgalmi vizsga, akkor pár napon belül mehetNÉL az okmányirodába a jogosítványt intézni (hogy most pontosan mi a menete, azt nem tudom, én olyan eufórikus hangulatban voltam a vizsga után, hogy egyáltalán nem emlékszem, hogy volt :D ), de szükséged van még egy elsősegély vizsgára is, amire a vöröskeresztnél tudsz jelentkezni, de a legtöbb autósiskola ezt is intézi neked, sőt, párezer forintért még egy 1-2 alkalmas felkészítő tanfolyam is szokott lenni. Na erre mindenképpen érdemes befizetni, ha nincs semmilyen egészségügyi előképzettséged. Tudnak ott érdekes dolgokat elmondani, amit az elsősegély vizsgán kérdezhetnek, és a legtöbb ember nem vagy rosszul tudja!

2018. aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!