Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan Karburáljak egy 2t...

Hogyan Karburáljak egy 2t cross-t endurozásra?

Figyelt kérdés
EGy gonda cr 125 ös motort szeretnék endurozásra karburálni mert kis fordulaton pötyögve mindig beköpi a gyertyát, ha valaki le tudná írni ennek a menetét hogy mit kell állítani azt megköszönném!

2018. aug. 15. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy külön kéne fúvókázni ha endurózol, ráadásul a fúvóka nem szól bele a pötyögő üzemmódba, csak a nyélgázba. Viszont kisebb karburátort érdemes feltenni (kb. 10%-kal) mint az eredeti. Nem lesz akkora a csúcsteljesítmény, de javul az alsó tartomány. Rezóból is érdemes alacsonyabb fordulatra valót feltenni. Gyertyából meg tehetsz eggyel kisebb hőértékűt bele.
2018. aug. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
olajból mennyit tegyek a benzinbe? Esetleg tudsz nekem mondani egy gyertyahézagot a cr hez.
2018. aug. 15. 16:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Olaj 1:40 full szintetikus. Gyertyahézagot nem tudok, gépkönyvben kell megnézni. Ha végképp nincs adat, akkor 0.4 mm-rrel kell elkezdeni a kísérletezést felfelé haladva. Ha nagy a hézag akkor nehezen indul.
2018. aug. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem nagyon jó dolog ilyesmivel foglalkozni.Sosem lessz egy cr 125-ösből jó enduró.Több dolog miatt se.Nagyon nyomatékszegény alacsony fordulaton.és ezen nem fogsz tudni segíteni ilyen karbulálás, kipufogó dolgokkal.Ez a motor magas fordulatra van tervezve.JA hogy lehet ezzel alacsony forulaton menni?Az hogy beköpi a gyertyát az rossz keverék beállítás miatt van.A másik az a sebváltó.Nagyon hosszú 1-es aztán utánna közel egymashoz a fokozatok.Nekem nagyon nagy áttételem volt de még akkor is vigyázni kellett erdőben az elindulásokkal.Vagy lefulladt vagy elkapart.nagyon kényelmetlen ilyen helyzetekben.Végsebbeség is elég gáz volt.75-től többet nem ment.Ugyhogy normál fordulaton 55-60 körül járhattak csak vele endurózni hosszabb egyenesekbe,mert már így is elég magas fordulat ment.Úgyhogy egy Cr 125 (nem tudom milyen évjárat?)nagyon jó motor amire ki van találva.A CROSS-ozásra!Nagyon szerettem vele pályára menni.Könnyű ,erős,jó futómű.Ugyhogy ha hard endurózni akarsz akkor add el és vegyél egy Exc-t ,Gasgas-t vagy legalább egy 250 es cross-t.
2018. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!