Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » S51/1B Simson 43km/h? Mitől...

S51/1B Simson 43km/h? Mitől nem megy többet?

Figyelt kérdés

Van egy pontos nevén : Simson S51/1B-H40

A bajom vele hogy 4. ben 43km/h mértem gps segítségével.

Tudtommal gyári. Ami érdekes lehet még, hogy a kipufogó csonkon van egy pici (5mm) lyuk amin az olajat állandóan az első sárvédőre veri. Ez a pici lyuk okozhatna teljesítménycsökkenést? 3/4 gáz felett elkezd fulladozni a motor. Karburátort takarítottam már ki és kompresszorral kifújtam a fúvókákat. Tudtommal gyári. Esetleg fojtások lehetnek benne? Jellemző erre a típusra. Azért egy 60km/h utazó sebességet szeretnék, mert ha nem naponta de kétnaponta 30km tennék meg vele.

Tudna nekem valaki segíteni ez ügyben?



#Simson S51/1B #3/4 gáz fulladás
2018. aug. 15. 19:40
 1/8 A kérdező kommentje:

**

Ahogy néztem nem is füstöl mint a haveromé. Ha füstöl is csak akkor mikor elsőnek indítom és ilyen fehéres színű. Menet közben nem szokott. 1:40 hez kevertem. 3 literhez 75 ml 2t olaj. Lehet kéne nézzek 2t olajat másikat?

Amit most használok az OMv Bixxol 2t olaj.

2018. aug. 15. 20:37
 2/8 anonim ***** válasza:
Vedd ki a fojtásokat.
2018. aug. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fojtott változat, nem is kell hogy többet menjen ebben az állapotában.

A kipufogó nyílás jóval kisebb, mint a fojtatlan változaté. Ezt ki lehet reszelni. A kipufogó könyök mélyen benyúlik a kipufogóba, ez le lehet vágni úgy hogy 2-3 cm-nél ne lógjon be jobban. Az első lánckerék 14-es, ezt ki lehet cserélni 15-ösre. A karburátor háza más, gyakorlatilag nem lehet teljes gázt húzni, de ez annyira nem is számít. A 60-as utazósebesség azért elég forszírozott üzemet jelent, 50-55 a kellemes neki.

2018. aug. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó olajjal nem kell 1:50 nél olajosabb keverék. És itt nem full szintetikusra kell gondolni, hanem arra ami jobb mint az Arol 2T. Vagyis szinte bármire.
2018. aug. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. aug. 16. 11:20
 6/8 A kérdező kommentje:
A kireszeléshez nagy tudás kell? Mert azt meg tudnám csinálni. Tehát leveszem a kipufogót és a nyílást milyen mértékben reszeljem meg? A gázt ha 3/4 nél tovább húzom elkezdt fulladni. Ha kireszelem akkor fel tudná dolgozni azt az üzemanyag mennyiséget is? 16 os lánckerék előre sok lenne neki?
2018. aug. 16. 11:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan, hogy nekiesek a reszelővel és majd lesz valami. Ráadásul a hengert, a kipufogó részeit (könyök, "hosszú" rész, végdob) is piszkálni kell.

Javaslom, kezdj utánaolvasni a témának mielőtt nekiesel, csak ha már tényleg tudod, mit hogyan kell, akkor nyúlj hozzá.

Ettől függetlenül, a 60-as utazót nem biztos, hogy el fogod érni, inkább 50-55 körül maximum.

A kipufogó csonkon levő lyuk pedig hiba! Vagy kifúrta valaki, vagy kilyukadt külső hatás, esetleg anyaghiba miatt. Érdemes a könyököt cserélni.

Utánaolvasni a témának ezeken a helyeken tudsz:


www.simson.hu

[link]

2018. aug. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Inább elviszem hozzáértő emberhez. Köszönöm a segítségeket.
2018. aug. 16. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!