Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell kamionnal parkolni...

Hogyan kell kamionnal parkolni Svédországban?

Figyelt kérdés

2 év kamionozás után először jártam Svédországban, és elszörnyülködtem, mert teljesen más ott a rendszer mint egész európában. Addig a 2 napig amíg ott voltam sima parkolókban városokban álltam vagy ipari zónában, és kannából fürödtem, ugyanis nincs a pálya mellett benzinkút :D


Az a rendszer, hogy a pálya mellett közvetlen ott a benzinkút, tele kamionparkolóval, az valahogy ott nincs egyáltalán... Hiába láttam a pálya mellett jelzést, hogy itt egy benzinkút a következő lejárónál, valóban volt ott egy nagy benzinkút, de egy darab kamionparkoló se volt , és nem is lehetett megállni kamionnal. Se wc nem volt, zuhanyról nem is beszélve, 500 méterrel arrébb álltam meg egy ipari zónában, és egy mcdonaldsban tudtam csak wc-re menni.


Hogy működik ott a rendszer? Vagy a Svédek nem alszanak kamionba, és nincs szükségük se parkolóra se zuhanyra, ezért nem is építettek ki ilyesmit?



2018. aug. 18. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Vannak ott is kutas parkolók, csak ritkábban, nagy ország. Melyik részén voltál? Sőt, még sok "poros" parkolóban is van fűtött WC. Zuhanyra én sem nagyon emlékszem, de azt mindig elintéztem a hajón. Szóval lehet ott parkolni, jobban mint egy ideát, az egész EU - ban alig lehet parkolóhelyet találni.
2018. aug. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Trelleborgbol Olofstörm (29391) onnan Mönsteris (38391) majd vissza Trelleborg.


En csak palyaszeli angolos parkolokat lattam, par nemetes obolparkolot ami a palyatol 10 meterre an, de vizet meg piat csak falusi kuton tudtam venni, es oda is ki volt teve a megallni tilos, wc sem volt

2018. aug. 19. 10:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Az nem nagyon táv. Trelleborgban szoktunk állni a "ketrecben", de asszem Fjalkinge - nél van egy Shell kút. Svedala a E22 - n van ott, már rég voltam, Statoil kút. Az mondjuk igaz, hogy zuhany nincs, meg éjjel bezárnak, aztán ha korán reggel kell menni budira, úgy jártál. De ha mész feljebb Jönköping vagy Göteborg felé, ott vannak nagyobb parkolók.
2018. aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

en ertem mire celzol, de az a baj hogy nem ehhez voltam szokva hogy ott meg ott van egy parkolo es kesz, hanem a minden 20 km-en egy parkolo wcvel minimum (mert pl franciaban meg hollandban sincs mindenhol zuhany). Es augusztus van, melora is 10 orat kellett varni, a Volvonal raktam le es 5 ora parkolas utan mondtak hogy most mar jobb lenne ha elmennek, es nem indulhatok meg a nagyvilagba parkolot keresni, mert ha nem arra lesz a felrako akkor rabaxtam :D Mig nemetben ha palya mellett rakok le akkor alt 5-10 kmre legalabb egy wc-s parkolo tuti van.


Vannak kamionos terkepek Svedorszagrol? Lehet olyat kellene beszereznem, mert a neten hiaba neztem semmit nem talaltam. Olyan mintha az az orszag abszolut nem torodne ezzel a dologgal.

2018. aug. 19. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!