Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Celica 2001-?

Toyota Celica 2001-?

Figyelt kérdés

Nézelődtem a kategóriában és ez fogott meg a legjobban. 23vagyok, második autóm lenne. Szeretnék tapasztalattal rendelkezőktől infókat kapni az autóval kapcsolatban. Főként a fenntarthatósága érdekel. Még a szüleimnél élek és 200felett keresek (ami tudom nem sok, de talán ebből lesz rá pénzem(?)).

Alkatrészárak, szervízigény stb. Plusz még egyéb apróságok érdekelnének, pl vezetési élmény, észrevételek. Jó választás lehet? Még mindig megbámulós autó? Köszönöm a válaszokat, zöld kézzel jutalmazok :)



2018. aug. 19. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Toyota ennek megfelelően strapabíró. Aalkatrėszár nem olcsó, de nem is vėszes. Sajna nem fiatal kocsik ės rendszerint ritka a normálisan megkímėlt nem szėthajtott. Megbámulós valamennyire. Aki ėrt a kocsikhoz azėrt, aki nem az meg azėrt.

Jó vezetni, de annyira nagy extraságot ne várj egy alaptól!

2018. aug. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kintről vennék leinformáltat hozzáértővel mennék és átnézetném , 30-40%al olcsóbb és biztosabb hogy jobb szervizen esett át mint itt ...
2018. aug. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Második! Merrefele nézelődnél a helyemben?
2018. aug. 19. 11:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak 2003 utánit vegyél. Mert az 1.8 vvti motorokat mind egytől egyig visszahivta a gyár motorgenerálra. Amiket árulnak azokat többnyire nem vitték vissza piaci visszahíváskor. 100 000 km után ezeknek a motoroknak a gyűrűi eldeformálodnak különböző károkat okozva a motorban, ami először olajfogyasztásban nyilvánul meg.
2018. aug. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen erről olvastam. Nem is tudtam hogy 2003után gyártottak ilyet.
2018. aug. 19. 13:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp celicát akarsz akkor gyűjts még hozzá, és 1.8 vvtl-i-t vegyél. Sokkal erősebb és az olajat sem fogyasztja. Én amikor celicát kerestem a 1ZZFE motorost, 5-ből 4 azt mondta a telefonba hogy eszi az olajat. De szerintem az a maradék 1 is ette, csak a tulaj nem volt őszinte. Ha nem akarsz anyagi csődöt magadnak, akkor kerüld ezeket messzire.
2018. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a próbaúton rájössz hogy eszi e az olajat. Ha érzed hogy jóval gyengébb, és füstöl is egy kicsit az nem jó eőjel. Valamint általában a lambda szonda megadja magát a túl sok égéstérbe jutott olajtól, és ha emiatt világít a check, ez is utalhat rá.
2018. aug. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet. Akkor ha jólértem a 190+LE változatot vegyem. :)
2018. aug. 19. 14:06
 9/9 anonim ***** válasza:
igen, de ezek jóval drágábbak, ehhez még egy darabig gyűjtened kell.
2018. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!