Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baj, ha benzinnel tisztítom a...

Baj, ha benzinnel tisztítom a motorom láncát és a leengedett váltóolajjal kenem be?

Figyelt kérdés

2018. aug. 19. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az olajat gyorsan ledobja és tiszta dzsuva lesz minden.
2018. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor az nem baj, ha benzinnel tisztítom?
2018. aug. 19. 11:50
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó a benzin is,de inkább petróleum.
2018. aug. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Van aki a fürdővizet bevezeti a wc tartályba és azzal öblít, hogy spóroljon...

Nem értem hogy miért olyan nagy gond az a pár csepp friss motor- vagy váltóolaj amit néha a láncra kell tenni. Már ha burkolt láncról van szó. Szabadon lévő láncra pedig teflonos láncspray ajánlott.

2018. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha gumigyűrűs tömítésű a lánc akkor megeheti a benzin a tömítést. Azt nem kéne mosogatni semmivel, mert rosszabb az hogy beviszi a mosószer a dzsuvát a lánc szemeibe, mintha hagyod úgy koszosan. Úgyis ledobja magáról a felesleget a lánc menet közben.
2018. aug. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Van ez a kefe ami kifelyezettem lánchoz van vegyél egy olyat! Én vagy lánc vagy inkább féktisztítóval szoktam emelőn átfújni, hogy a olajos por lejöjjön róla aztán mosáskor a mosószeres vízzel átkefélem így már teljesen tiszta a lánc és amikor végzek az egész motor mosásával akkor kifújom kompresszorral meg áttörölgetem a láncot és befújom lánc spray vel!
2018. aug. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szabadon van a lánc.

Ha nincs itthon lánc spray, akkor friss váltóolajjal merjem kenni?

2018. aug. 19. 14:07
 8/12 anonim ***** válasza:
Baja nem lessz tőle amit írtam az az én véleményem én szeretem ha mindent az arra kitalált/megfelelő szerrel kenünk/tisztítunk, de nem mindenki ilyen!
2018. aug. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Mindenki kapott egy zöld kezet.

2018. aug. 19. 15:17
 10/12 JulesTS ***** válasza:
A benzin tönkreteheti az O/X gyűrűket, azt hanyagolnám. Inkább lánc tisztító spay. Az én motoromhoz is 80...90W-s váltó olajat, vagy O gyűrűs lánchoz való spray-t ír a karbantartási kézikönyv. A használt olaj helyett inkább tisztát használnék, nem sokkal nagyobb költség. A teflonos láncspray-k meg nem igazán jók, mert beleragadnak a porszemek, aztán csak csiszoló porként müködik. A legjobb az automata láncolajzó. Folyamatosan keni a láncot, mindig friss kenőanyag van rajta, a felesleget a szennyeződéssel együtt ledobja magáról a lánc. Többszörösére nő a láncszett élettartama. Egy hátránya van, hogy több tízezerbe kerülnek ezek a szerkezetek. Ezért is csináltam magamnak házilag ilyen olajzót töredék áron. Annyi odafigyelést igényel, hogy időnként fel kell tölteni a tartályt...
2018. aug. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!