Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alufelni javítás és festés...

Alufelni javítás és festés házilag?

Figyelt kérdés

Van egy garnitúra alufelnim, csak az előző tulaj megpadkázta mindegyiket. Nem ráznak, nem ütnek, csak esztétikailag zavar. Ezeket a padka nyomokat szeretném eltüntetni. Tudom, a minőségi javítás a műhelyben kezdődik, görgőzés, homokszórás, pisztolyos festés, stb.

Arra lennék kíváncsi, hogy mi a véleményetek a házi javításról. Mennyire eredményes? Mennyire tartós?

Az elképzelés az lenne hogy megtisztítom, lezsírtalanítom a felnit, majd alugittel lejavítom a padka nyomokat végül pedig lefestem alufelnire való festék spray-vel. Esetleg ha szükséges akkor egy kis lakkot is kap. Természetesen a festés előtt megcsiszolnám vagy durva polírral áttörölném (egy ismerősömtől kaptam polírrongynak, de elég durva a felülete és inkább felkarcolja a felületet, nem tudom a pontos megnevezését). Ez a módszer mennyire lenne jó? Mi a véleményetek róla?

Mivel az alugittel néhány plusz gramm kerülne a peremre, lenne szükség újra centírozásra? Hány doboz festékre lenne szükség 4db 15" os felni teljes lefestéséhez? Én háromra gondoltam, az talán elég lenne.

Esetleg néhány tanács, hogy jobb legyen a végeredmény?


2018. aug. 19. 17:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Én most csináltam ilyet. Az autómra vettem téli szettnek egy garnitúra használt gyári alufelnit. Nagyon jó áron volt, gyári 2017-es gyártású nyomásszenzorokkal együtt adták.

Egy bibi volt vele: három felni karcmentes, makulátlan, olyan mint a gyári új, egyen volt a peremen kb egy 5cm-es hosszban horzsolás.

Ugyan úgy jártam el mint ahogy leírtad. Annyi csak, hogy én a másik három felnivel nem csináltam semmit. A sérültet fújtam csak el. De ezt sem teljesen, csak a javított részen. Nagyon jól sikerült eltalálni a színt, semmi elütés nincs a gyári fényezéshez képest. Ha nem tudnám, hogy melyik felnit javítottam, nekem is keresnem kéne és nem is biztos, hogy megtalálnám.

A gitt miatti plusz súly szerintem nem számít, mert úgyis fel kell még gumiztatnom a felniket. Akkor pedig úgyis kap egy centrírt.

A tartósságról még egyelőre nincs infóm. De elsőre teljesen elégedett vagyok a végeredménnyel. Ahhoz képest, hogy először csináltam ilyet, jobb lett, mint vártam.

2018. aug. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!