Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Oszkár telekocsizást lehet...

Az Oszkár telekocsizást lehet munkaként csinálni?

Figyelt kérdés

Tehát pl Budapestről-Szegedre meghirdetem, hogy vállalok fuvart. De én valójában nem akarok Szegedre menni, csak jövedelem szerzés miatt. Majd Szegedről vissza szintén utasokkal.

Egy 9 fős kisbusszal.

Ez szabályos?


2018. aug. 22. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet szabályosan is csinálni. Számlát kell adni, az a legelső, de egyéb, személyszállításhoz szükséges feltételek is szükségesek.

A kisbuszosokat gyakran ellenőrzik a NAV-osok, nem érdemes kockáztatni, főleg pont a legfogalmasabb viszonylaton. (én is itt Oszkározok, de magánszemélyként)

2018. aug. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Nem szabályos.


Menjél taxizni.

2018. aug. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az oszkár lényege hogy az autót és a költségeket is megosztják. Úgy hogy nem keresnek rajta de mivel visznek még valakit így az útköltség egy része visszajön. De a gyakorlatban ahogy látni szoktam sokan elég drágán visznek és ezzel minimum ingyen akarnak autózni vagy akár még keresnek is rajta.

[link]

2018. aug. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az Oszkár online hirdetési felület, ahol az autós és utas egymásra találhat. (Ez az elve).

Természetesen sok hivatalos személyszállító vállalkozás kihasználja ezt a lehetőséget. De közvetlenül nem vállal semmiért felelősséget.

(Nekem van olyan ismerősöm, aki nem használja az Oszkár felületét. Legális vállalkozás. Menetrendszerint jár a kisbuszával az egyik megyeszékhely és Bp között oda-vissza. Mivel kialakult törzsutasai vannak, ezért könnyebb a helyzete. A szabad helyeit pedig közösségi oldalakon hirdeti meg. Ismerősei, törzsutasai megosztják az ő ismerőseik körében. Könnyebb a kommunikáció, a kapcsolatfelvétel. Ő megvan vele elégedve.)

2019. márc. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!