Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg megérné autót fenntart...

Tényleg megérné autót fenntartani havonta-kéthavonta egyszeri használat miatt?

Figyelt kérdés

Édesanyámék minden találkozásunkkor próbálnak meggyőzni, hogy vegyek autót, milyen jó lenne az nekem.

Értem én, hogy ők még wc-re is kocsival járnak, és megszokták hogy ez az élet, de nekem teljesen más az életmódom.

Munkába vonattal járok, nem is választanék mást, légkondis kényelmes vonaton olvasgatva 45 perc alatt vagyok bent, míg autóval ugyanez a táv olyan másfél, két óra - Pestre járok be dolgozni az agglomerációból, reggel befele és délután kifele hatalmas dugók vannak, tele idegeskedő emberekkel, koccanásokkal, amik mellett a vonattal nyugodtan elsuhanok.

A férjemnek van autója, neki a munkájához kell, így a bevásárlás, nyaralás, "mileszmajdhagyerekleszésorvoshozkellvinni" nem probléma.

Annyi, hogy mikor a Szüleimet megyek látogatni havonta, kéthavonta egyszer, akkor valóban kényelmesebb lenne az autó (több átszállással, többször annyi idő alatt lehet csak a két helység között tömegközlekedni), de nem érzem úgy, hogy megérné ezért megvásárolni és fenntartani egy saját autót, ami akkor is viszi a pénzt, ha csak parkol (apropó parkolás, nagyon hely se lenne neki, csak egy füves placc az udvaron, ami annyira nem előnyös)

Szüleim viszont minden találkozáskor nekiállnak reklámozni, hogy jó lenne az nekem, igenis megérné. (Mondjuk szerintük munkába is azzal kéne járnom...)


Most az utazásom hozzájuk és vissza körülbelül 5000 forintból jön ki.

Ennek fényében mit gondoltok, tényleg létezik olyan autó, ami megérné? Igazuk van? Nekem elég irreálisnak tűnik..


2018. aug. 23. 11:05
1 2
 1/14 D. Brasco ***** válasza:

Eree nincs az az olcsó es gombokert fenntarthato auto ami "megérné"!

Meg ha te eleve nem is erzed hianyat akkor meg főleg minek!?

2018. aug. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy robogóval kisebb mocival jobban jönnél ki , autóval sehogy sem. Csak kiadások :megveszed kápére vagy hitelre , aztán a papír átiratás költségek szervíz biztosítás súlyadó állandó tankolás felmerülő hibák javításai gumik cseréje stb . Ezt számolják bele és ne erőltessenek olyat amihez nem értenek sincsen közük .
2018. aug. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Most csak azért, hogy havonta elutazz a szüleidhez, felesleges plusz 1 egy autót fenntartani. CSAK emiatt én biztos nem vennék.
2018. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha édesanyádék annyira meg vannak győződve erről, akkor vegyenek neked autót, és tartsák is fent.


Valójában gyanítom, csak azért szeretnék, ha lenne autód, mert leírásod szerint azzal kényelmesebb lenne őket meglátogatni, és akkor hátha gyakrabban mész. :)

2018. aug. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Emiatt nem érdemes fenntartani egy autót. Ilyen esetre még az sokkal gazdaságosabb, ha épp bérelsz egy autót arra az időszakra.

Páromnak hasonló szempontok miatt nem vettünk autót, ő Budapesten taxizással oldja meg azt a havi 1-2 alkalmat, és még így is sokkal-sokkal jobban jövünk ki anyagilag.

2018. aug. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
21%
Igen, megteszi egy x5-ös BMW vagy egy Audi A6 újonnan, így javítási költség se lesz.
2018. aug. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor jól gondoltam! :)


Robogó nekem is eszembe jutott, de azzal nem mernék nekivágni az utaknak itt :))

2018. aug. 23. 11:44
 8/14 anonim ***** válasza:

Arra a havi egy-két alkalomra miért nem adja oda a férj a kocsit?


Csak ezért nincs értelme másik autónak.


Én míg az asszony otthon volt a gyerekkel, addig szintén vonattal jártam dolgozni. Háztól házig fix 38 perc volt, míg autóval reggel 20, du 30-40 perc a menetidő. Így inkább vonatoztam, nekem is nyugisabb volt.

És hiába volt otthon a kocsi, nejem inkább BKV-zott a babával, annyira nem szeret vezetni.

2018. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8-as!

Mikor megyek hozzájuk, akkor legtöbbször rövid napom van, 1-kor végzek munkában - férjem mindig du. 4-ig vagy tovább dolgozik, és kocsival jár, kell neki még akkor, mikor én indulnék.

2018. aug. 23. 12:42
 10/14 anonim ***** válasza:
nem is értem, minek kérdezted. van kocsitok, oldjátok meg.
2018. aug. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!