Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen elektromos rollert vegyek?

Milyen elektromos rollert vegyek?

Figyelt kérdés
Enyhén túlbecsülve a távot napi 35km megtételére kellene, 7kilométeres blokkokban városban használva. Két használat között majdnem mindig lenne lehetőségem tölteni kb. 3-4órát. A napi táv 3/4-ét bicikliúton és úton meg tudom tenni, csak a többi járda. Fontos, hogy ne hulljon szét egy év után. Tudjon legalább 30-35km/h végsebességet, de minél több annál jobb. Gumi kereke legyen és ha elkap az eső ne kelljen megállnom, legyen vízálló. Elektromos biciklit vagy robogót nem veszek, csak roller érdekel. A keret 250.000FT, nem baj ha olcsóbb, de ha nagyon megéri talán 300-at is kifizetek. Fizikailag fárasztó a munkám, biciklit nem bírom, motort pedig nem tudom hol tárolni. Már így is egy robogóm bánta az évek során, pedig a lakóóthelep kicsit sem a getthóúú. Tömegközlekedés kiszámíthatatlan és utálom is, akkor már inkább gyalog. Szóval az utsó ötletem a roller vagy teleport kapu. Köszi a segítséget.

2018. aug. 23. 14:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ja vágom ezt a piedone chopper stílusút :D ezen is gondolkoztam sokáig, nagyon tetszenek, csak nem tudom bevinni épületbe, mert túl nagy és nehéz. Van belőle kétüléses, lengéscsillapítós is. Bementem egy boltba, ahol ilyet értékesítenek, csak az 400.000Ft volt, és elvileg adnak hozzá gyártótól származó műszaki adatlapot, vázszámmal és lehet rá smkp biztosítást kötni. Nem jártam körül a témát, de elvileg így lehet használni. Ez már komoly! Ha vidéken laknék tuti beszereznék egy ilyet :D Egyenlőre az Inmotion-től a P1F és az L8F, ami a legmegfelelőbbnek tűnik.
2018. aug. 23. 19:52
 12/17 veterán vas ***** válasza:

Kérdező!

Engem fölösleges meggyőzni, nem én akarok rollert vásárolni. Ha találtál olyat, ami neked kell, akkor vedd meg, és örülj neki. ;)

2018. aug. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem akarlak én semmiről meggyőzni. Ilyen hozzáállással csak a saját idődet rabolod minden gomb lenyomásával.
2018. aug. 24. 11:00
 14/17 anonim válasza:

Kedves kérdező! Elektromos roller-tulajdonosként írok. Mielőtt megszereztem az enyémet, kissé körbeérdeklődtem a piacon. Ennek fejében úgy gondolom, kicsit érdemes beszélni az általad leírt paraméterekről:


"napi 35km megtételére kellene": rögtön itt leszögezném, hogy ez nem kevés. A legtöbb e-roller 20-30 közötti távot tud, de persze más a helyzet, ha gurulsz közben, vagy lábbal hajtod.


Töltési idő: ez teljesen oké, ennyi idő alatt feltöltődik


Végsebesség: a 30-35 az sok. Ennyit egy átlag e-roller nem tud, ami pedig igen, az általában már inkább üléssel rendelkező kisrobogó. Nem feltétlenül az, láttam videót olyan ülés nélküli e-rollerről, ami tud ennyivel menni, de az súlyra annyira nehéz, hogy már nem praktikus, az ára meg finoman szólva túllépi a keretedet.



Neked itt két dolgot kell igazából eldöntened: mennyi legyen a súlya, és mennyit szánsz rá. 250-300-ból már lehet venni olyasmit, amit szeretnél, de kicsit lejjebb kell adnod az igényeidből. A legnépszerűbb tudtommal a xiaomi, de ez minden téren elmarad az általad megkívánt teljesítménytől. Én az E-twow-t ajánlom, amit a Futurer

forgalmaz:


[link]


Ez tudtommal a legjobb a piacon, nekem is ilyen van. Újonnan drága (350.000), én használtan vettem, s nagyon elégedett vagyok vele. Ebből is vannak újabb változatok, amik már egyébként hozzák az általad elvárt teljesítményt, de ezek drágák. A legdrágább pedig a duplamotoros modell, de annak az árából már robogót, vagy kis autót is vehetsz.

2018. szept. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
A másik egyébként az, hogy 30 feletti sebesség már nem is igazán praktikus rollernél, egyszerűen veszélyes. Azt szokták mondani, hogy ilyen 10-20 között érdemes menni, én 25-tel szoktam, ha jó az út, teljesen kényelmes. A többi szempontról meg annyit, hogy azt kell mérlegelned, hogy az olcsóság-teljesítmény-könnyűség -háromszögből melyik szempontból adnál lejjebb, mert egyszerre a három nem fog menni. Aminek nagyobb a teljesítménye, az vagy nem könnyű, vagy ha igen, akkor nem olcsó, ami olcsó, annak kicsi a teljesítménye és hamarabb meghibásodik. Szerintem a legjobb választás egy használt e-twow.
2018. szept. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Mono11 válasza:
Nekem volt sima làbbal hajtott rollerem,de kicsi volt a kereke minden nagyobb rèsnèl le kellett szàlnom.èn inkàbb a nagyobb kereküt ajàlom.
2018. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Én is az e-twow rollereket nézegetem manapság. Drága, de nem véletlenül, nagyon jól össze van rakva, hosszú távra, az akksija is erős. Lehet persze olcsóbbakat is találni, de azoknál elég hamar jelentkeznek a problémák. Ezt meg esőben is használhatod, persze ott nagy odafigyeléssel, mert bedőlésnél, kanyarodásnál el lehet vele esni könnyen. Ezeknek a kerekei is már nagyobbak, és tömör léglyukas gumik, amelyek nem kapnak defektet, a rázkódást pedig a teleszkópok felfogják. Kipróbáltam, ha lesz rá elég keretem, akkor mindenképpen venni fogok ilyet. Elsősorban a kerékpár utakon fogom használni. A 36 km/h végsebességét meg nem kötelező használni természetesen, de ha van rá mód, akkor lehet. :)

Itthon van szervize: a kerekek, csapágy egy idő után elhasználódik, ezeket megcsinálják neked elég gyorsan, ha szükséges.

2019. márc. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!