Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvillamossághoz értők,...

Autóvillamossághoz értők, miért nem kap áramot a hűtőventilátorom?

Figyelt kérdés
Adott egy opel g astra 2002 1.4. Elvittem szerelőhöz mert nem indult be a hűtőventilátor így csak a beömlőn keresztül beáramló levegő hűti a motort, de ahhoz hogy ne forrjon fel a víz így legalább 100-120as tempóval kell közlekednem. Városban lámpákkal kb fél óra alatt karcolja a 110 fokot a motor. Rákötötték gépre, és azt írta hogy nincs bemenő áram. Először ki akarták cserélni az egészet 40 ezerért, de mondtam nekik hogy kössenek rá direktbe áramot, mert ha úgy működik a venti akkor nem fogom kicserélni az egészet. Persze hogy működött.Na most, van egy vezérlő doboz baloldalt rákötve a ventilátorra, és elvileg abban szállt el valami vezeték, szóval egyből elküldtek autóvillamossági szerelőhöz, mert egyik szerviz sem foglalkozik ilyennel egy 15 ezer fős városba, szégyen. Persze hogy azóta se találtam szerelőt, na de mindegy. A kérdésem az lenne, hogy ha elszállt egy ilyen vezeték ebbe a dobozba, akkor az mibe fog nekem fájni? Mert addig idegeskedek rajt amíg eladom a villámba. Vagy épp jön a tél, majd berakok egy lapátot és 10 kilométerenként megállok, dobálok rá egy kis havat.

2018. aug. 23. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

Így látatlanba erre gyanakszom. Vagy a biztosítékja vagy vezetékhiba.

2018. aug. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyébként nemtudom milyen dobozról beszéltek, de ez vezérli a ventilátort.
2018. aug. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nincs benne hőgomba. Nekem is kereste a csávó vagy 20 percig és akkor vette észre ezt a vezérlő dobozt. Mindjárt küldök róla képet, de nem lesz a legjobb mert alacsony a kicsike, és nem tudok hol aláfeküdni. :D
2018. aug. 23. 16:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Hőgomba és/vagy ventillátor relé.


Vezetékek ritkán szálld9gálnak el

2018. aug. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10-15e Ft körül van egy vezérlő hozzá bontottban és te is ki tudod cserélni. Meg kell nézni a betűkódot rajta (CG, WG, FG, stb) és olyat venni.
2018. aug. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2018. aug. 23. 16:58
 7/9 A kérdező kommentje:
Elvileg ez van rákötve a ventire. Utolsó: Hát, még mindig jobb mint 40 ezer. Egyébként, sehol sem találtam neten még a ventilátor alkatrészek között sem ilyen vezérlőt.
2018. aug. 23. 17:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Klímavezérlőnek is szokták hívni. Ezen a képen látszik a betűkód, azt kellene a tiedén megnézni:


[link]

2018. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Relét mondanám így elsőre. Másodikra meg azt, hogy hőgomba. De nem tudom mennyire modern az elektronikai rendszere a G-nek. Az én 11 éves autómban pl nem a gomba közvetlenül kapcsolgatja a ventilátort, az csak egy jelet ad a motorvezérlőnek, ami aztán még 1-2 szenzor jelét is figyelembe véve adja ki a parancsot a ventilátornak, hogy induljon el. Ráadásul 2 fokozata van a ventilátornak, no meg klíma is van benne.
2018. aug. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!