Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik a CPU hűtővent...

S.e.k kérdése:

Miért melegszik a CPU hűtőventilátorom?

Figyelt kérdés

Van egy Foxconn G41MXE-K alaplapom.

Egy E5200-as Intel proci volt benne,de lecseréltem egy Q9300-ára.

Gyári hűtővel használtam mindkét procit,de elég hangosnak tűnt a Q9300-ánál, 2200 - 2600 rpm között hűt.

A Q9300-ás procit nem támogatta a Bios,így frissítettem.

Most egy full réz hűtő, Zalman CNPS 9000 van benne,de ez is 2200-as fordulaton hűt.

Miért fut nagy fordulaton ?

Bios frissítés után át kéne állítani valamit?


Komoly, nem 1-2 szavas megoldásokat kérek. IQ harcosok kíméljenek. Köszönöm.



2015. nov. 8. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha azt veszem, hogy 2200-as fordulaton hűt, akkor nézd meg a BIOS-ban a fordulatszámot (SpeedFAN). Általában két lehetőség van, full speed és performance. (Esetleg automatic). Itt állítsd be performance-ra. Továbbá van egy CPU Q-Fan mode (ha van), ott turbo és normal szokott lenni a két lehetőség. Itt pedig normal-ra. Viszont, ha elmentetted, várj pár percet, indítsd újra és ha halkabb egy fokkal, akkor nézd meg hány fokon üzemel a CPU.
2015. nov. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jaja, miután beállítottad nézd meg a hőfokokat. Ha alacsony, állítsd vissza.

Az is elképzelhető, hogy nincs rendesen felhelyezve a hűtő. Így a CPU melegszik, szerencsétlen hűtő meg forog mint az állat, de nem ér el semmit vele.

2015. nov. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ha magas, állítsd vissza*

bocs

2015. nov. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!