Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motorolaj jobb választá...

Melyik motorolaj jobb választás egy 2001-es, benzines Opel Astra G (motorkód: Z14XE20W) olajcseréjéhez?

Figyelt kérdés

- GM Opel Dexos2 5W-30

- Mannol OEM Daewoo GM 5W-40


A nagy nyári melegek miatt hajlok a 40-es olajokra, de nincs tapasztalatom.


Esetleg ajánlanátok konkrét motorolajokat, ami a nektek bevált?



#Opel Astra #benzines motor #motorolaj választás
2018. aug. 23. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Az 5w30 már híg bele.

5w40

2018. aug. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, magam is a 40-es mellett döntenék, csak konkrét olajat nem tudok választani.


Alkatrész kereskedőknél is érdeklődtem, de vagy a gyári GM Opel Dexos2 5W-30-ast ajánlják, vagy nem ajánlanak konkrét terméket, hanem csak adnak egy listát, hogy én válasszak. Így meg tanácstalan vagyok.:(


Véleményetek szerint melyik lenne jobb, ideálisabb választás a fenti benzines Opelbe. Az autó megkímélt állapotú -korához képest kevés km van benne- és nem gurul többet évente 15 000 km-nél.



GM Opel Dexos2 5W-30

Mannol OEM Daewoo GM 5W-40

Mannol Extreme 5W-40

Castrol Magnatec 5W-40

ELF Evolution 900 NF 5W-40

AGIP I-Sint 5W-40

Total Ineo MC3 5W-40

Xado City Line 5W-40

Mobil Super 3000X1 5W-40

Shell Helix Ultra 5W-40


Mit ajánlanátok, Ti mit használtok?

2018. aug. 24. 08:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő teljesíti a gyátróművi előírást, így alkalmas ebbe a motorba.

Innentől kezdve egyéni szinpátia kérdése, hogy melyik mellett döntesz.

Személy szerint egy csomagolócég terméke bennem nem kelt túl nagy bizodalmat. De ettől függetlenül tudom, hogy sokan használják és nincs rá panasz. Én mégis inkább a gyári olajat venném.

Hasonló motorban Castrol EDGE 5W30-t használok. 40 fokban is autópályázok, vagy épp dugóban araszolok vele, ami eddig semmi gondot nem okozott pedig lassan meglesz a Föld-Hold távolság vele.

2018. aug. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Konkrétan mit tartalmaz a "gyártóművi előírás"? Hol tudok ennek utána nézni?


A karbantartási könyvében csak annyi infót találtam, hogy az olajnak meg kell felelnie az ACEA A3-98 vagy a 98 utáni előírásoknak, és viszkozitás tekintetében pedig tudnia kell a SAE 10W-30, 5W-30, 0W-30 vagy 30 helyett a magasabb (40, 50,...) értékeket.

Figyelembe véve a kocsi korát, az eddig megtett utat (~120ekm) és a hazai hőmérsékleti viszonyokat úgy gondolom, hogy egy 5W40-es olajjal biztos nem ártok neki. Vélhetően az 5W-30 is megfelelő lehet.


Kerestem, de az Opel saját olajából (GM Opel Dexos2) nem találtam 5W-40-et.


Ez a Dexos2 valami új előírás (szabvány) lehet, mert a kocsi gyártása utáni években az időszakos olajcseréknél a szervizek nem a gyári olajat tették bele az autóba csereként.


Tudsz infót adni arról, hogy milyen dokumentumban és mit ír elő a "gyártóművi előírás"?

Előre is köszönöm, ha további adatokkal tudsz segíteni.

2018. aug. 24. 17:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Én Shell Helix Ultra 5w40 igaz 2008 s Suzuki 1.3 swift
2018. dec. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!