Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi volt az első autótok friss...

Mi volt az első autótok friss jogsisként? Manapság mi a legfelkapottabb / mi érné meg?

Figyelt kérdés

2018. aug. 24. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy 1983-as Skoda 120, 1995-ben.
2018. aug. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy katonai UAZ..


Manapság? Semmi nem éri meg, csak nem nézi senki mennyire gazdaságos.


Olyant vegyél, ami tetszik, és belefér a keretbe. Tökmindegy, milyen márka.

2018. aug. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Suzuki Swift 2012 ben
2018. aug. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
E46
2018. aug. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mopat ***** válasza:
100%

Moszkvics 1500...fateromé volt, sajátom először egy Lada Samara 1.5 háromajtós volt.

Hát, hogy mit veszel az a rendelkezésre álló pénztől és az esetleges márka rajongástól függ.(Valamilyen szinten ez sokaknak van)

Felkapott itt minden. Mondjuk, talán valami rövidebb, kisebb autóval kezd, pl. VW Golfok, ne a kombi Passat. Illetve, hát előfordulhat, hogy meghúzod, vagy éppen néha nem a legjobban sikerül a sebességváltás, etc. azért ne milliós alkatrészeket amortizáljon az ember.

Pl a Suzukik egyszerűen üzemeltethetők, sok szerelő ért hozzá, bagó az alkatrész, nem eszik sokat a nálunk üzembe helyezett modellek zöme. Számos német márkának, pontosan típusnak komoly rajongói tábora van, értsd klubok, műhelyek, neten segítenek pl valami új kiegészítő felszereléséhez, kinek hogy vált be, etc...

2018. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
26%

Nekem tavaly lett meg a jogsim, egy 2004-es Toyota Avensis 1,8 sedant kaptam a szüleimtől. Nem egy tipikus első autó, lévén, hogy elég nagy, és teljesítményben sem utolsó, de én és a családom úgy voltunk vele, hogy kezdőként ha esetleg történik valami baj, akkor csak az autó törjön totálkárra, de én maradjak életben.

Egyébként én a szűkebb és a tágabb környezetemben is azt tapasztaltam, hogy elsőre a legtöbb ismerősöm kisautót vett/kapott, általában: ford fiesta, opel corsa, volkswagen polo/golf, suzuki swift, toyota yaris, aztán volt néhány gazdagabb aki kapott audi a1-et, mini coopert, opel astra coupet. Népszerű még az f astra és az E36, E46-os 316/18/20 BMW, Mercedes A osztály, Audi A3.

Én nem igazán javasolnék nagyon kicsi autót, max ha van keret azokból fiatalabbakra, amik már biztonságosabbak az elődeiknél (papírswift, derreng valami?).

Ha nincs sok pénz karbantartani akkor válassz Astra G-t, esetleg H, ha több a keret a vételárra, Honda Jazz, Civic, Toyota Corolla, Volkswagen Golf IV-től felfelé. Ezek közepes méretű autók, nem fogyasztanak túl vészesen, nem annyira szervizigényesek, kisebb méretű társaiknál nagyobb védelmet nyújtanak.


Ha esetleg több a keret, mondjuk minimum másfél millió ft +párszáz k mindig zsebben váratlan kiadásokra, akkor BMW 3er, Audi A3, A4, Mercedes A, B osztály.


Ha nem akarsz német prémiumot, és esetleg nagy méretű utazóautóra vágynál toyota avensis, honda accord.


Én azt tanácsolom, hogy a fogyasztáson és az alacsony fenntartási költségen kívül legyen legalább annyira fontos a biztonság, majd ha elkezdesz napi szinten vezetni, megtapasztalod, mennyi nyomorult vezet az utakon, és nem szívesen hajtanál nap mint nap egy finoman szólva gyenge karosszériájú autót.

2018. aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
Skoda S 100-as volt az első. Ma Ford Focust vennék első autónak.
2018. aug. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Első autóm egy kombi Mercedes E290TD volt. Imádtam a "dízelgengszterhalottaskocsi" fílinget :)
2018. aug. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy szakadt roncs Fiat 850-es (1976_ban). Kész tönkremenés volt, meg qrva nagy égés
2018. szept. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!