Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E46 320cd vezérlés csere...

BMW E46 320cd vezérlés csere mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
Tudom.. kérdezzem meg a szerelőt. De mivel van fent pár ilyen kérdés már, ezért erre a típusra is megkérdezem. Mert találtam már, hogy mennyi B Corsára, Mazda 3-ra stb, de erre a típusra nem.

2018. aug. 24. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
2-300e.
2018. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

68-as hol nézted az árakat? Dubajban?


Alkatrészárak márkától függően kijönnek 10-25k között, mellé szervíztől függően 10-15k a pár órás munka.

2018. aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 crudy ***** válasza:
20d-hez vezerles szett 25? Szerintem csak a lanc annyi.
2018. aug. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2 Láncos vezérlés... ha már szét van bontva érdemes még 1-2dolgot kicserélni ott, ne 1000km múlva keljen újra szétkapni.
2018. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vezérlést kérdezték, nézd meg az alkatrészárakat, bárki meglesheti. műhelyárak, meg sacc de ott azért nem fognak 100-at elkérni pár óráért.


De nyilván ha vezérlést cserélünk érdemes motort is meg kasztnit, vagy egész autót egyben....

2018. aug. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is ne a legolcsóbb alkatrészeket vedd vagy az aprón "gyáriként" hirdetett olcsó szetteket. Azok addig is fognak tartani amilyen az áruk.

Aztán nem 5 perc szétkapni a motor elülső részét.

Nomeg minden vezérléssel kapcsolatos alkatrészt is ajánlott cserélni mint pl láncfeszítő és egyebek.

Lehetőleg jobb olajcserével egybekötni és akkor annak is hozzáadódik a költsége. Szerintem is lesz 200 körül de lehet hogy több. A szerelők nem finomkodnak az árakkal és akkor már érdemes egy lelkiismereteset kereni akinek a munkája után nem neked kell otthon összelegózni az autót a kimaradt alkatrészekből vagy újra elvinni hozzá plusz pénzért mert egy foggal odébb tette a láncot. De ennyit érdemes is rászánni ha nyugodtan akarsz autózni.

2018. aug. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Készletben a legdrágább amit találtam az 54k, abban minden benne van, de normális minőségű készlet 30 körül is akad.
2018. aug. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen ez nem egy B corsa, meg Mazda 3 szint. Láncos vezérlés, de ez M47 motor, itt általában nem különösebben kell cserélni, ha nem zörög be, akkor nem szokott gond lenni, de ha tartasz tőle, akkor egy láncnyúlást lehet nézetni, hogy mennyire vannak kint a feszítők. Van egy kis ellenörző lyuk a blokkon.

Itt elég a vezérlést cserélni, nyílván nem kell mondani, hogy feszítővel mindennel egyben cserélik, de csak vezérlés csere, itt nem kell csapágyazni se mást, ez nem N-es motor... Illetve ezekbe a régebbi M47-ekbe a gyári láncok nagyon sokat bírnak, meg gondolandó egy olcsó utángyártott szettre cserélni, lehet a gyári elmegy 500-600 ezer km-t,( nem egy ilyen van) az olcsóbb utángyártott meg kitudja? Inkább ellenőriztesd a jelenlegit, aztán 10 ezer km olajcsereperiódussal egy ideig jó a gyári. De ha tudod a valós km-t és ez előélet ismert akkor is sejthető. Valós 500.000 km felett azért lehet nem ért alaposan megnézetni a vezérlést, hogy áll, de valós 200-300 ezer km nél még biztos, jó lesz.

2023. márc. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!