Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Polo IV 2001 benzin autó...

VW Polo IV 2001 benzin autó nem indul tekeri a motort de nem röffen. Szerelő elvontatta. Elvileg vezérlési probléma. Két eset van megpróbálják visszaállítani az elmozdult részeket és beindítani vagy teljes csere, egynapos melo. Mennyibe fáj ez?

Figyelt kérdés
Nő vagyok de össze-vissza beszélt végül rákérdeztem konkrétan és annyira jutottunk hogy vezérlésprobléma. De konkrétat nem tudnak még. Valami tanács árral illetve a problémával kapcsolatban? Nem szeretném, hogy átverjenek.

2018. jún. 26. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Itt sokat nem tudunk segíteni, ha a szerelőben megvan a hajlandóság, hogy átverjen, nehéz ellene tenni, legfeljebb egy olyan ismerőssel menni oda, aki ért valamelyest az autóhoz, de a legjobb olyan szerelöre bízni, aki korrekt.

Az, hogy nem indul a motor sok mindentől lehet, azért kellene olyan, aki a szerelővel beszélve érti is miről van szó.

Elszakadt a vezérmű szíj, vagy mi?

Azzal valóban meg lehet ölni a motort, de az nem derült ki a leírásból, hogy milyen elözmények urán nem indul...

2018. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon gyanus. Visszaállítani az elmozdult részeket? Ha eddig ment, akkor ez hogy is van? Lehet hogy simán a főtengely jeladó halt meg. Akkor van ilyen, hogy teker, de nem indul. Tényleg kéne egy becsületes szerelő. Legalább tegyék gépre, milyen hibalehetőségeket ad meg.
2018. jún. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy időben ki nem cserélt, megnyúlt vezérműlánc egy durvább visszakapcsolásra, vagy "kockás benzines" elindulási lefulladásra simán átugorhat egy fogat.

Ilyenkor még nem ütnek össze a dugattyúk a szelepekkel, de mind a szelevezérlés, mind a gyújtás már nem a megfelelő időpontban történik, nem indul be a motor.

Persze a visszaállítással együtt cserélni illik a láncot, feszítőt is. Nem túl olcsó, de olcsóbb mint egy összeakadás miatt szétvert hengerfej nagyjavítása.

2018. jún. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Egyes, mivel írták az autó pontos típusát, nem kéne vezérműszíjat emlegetni. Láncos motorja van.
2018. jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4-es: neked miből sikerült beazonosítanod, hogy ez egy láncos motor? Kíváncsi vagyok.
2018. jún. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"tekeri a motort de nem röffen"


Ilyenkor jó lenne egy fiú is a háznál, aki konyít is az autókhoz.

Hiszen ez lehet egy egészen egyszerű filléres javítás is. csak bízni lehet abban, hogy nem ver át a szerelő.

De te is ellátogathatsz a műhelybe mert annyit te is látsz pl. hogy darabokra szedték-e a motort a "nagyjavításhoz", vagy csupán valamin egy csavarhúzóval.

2018. jún. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*állítottak.
2018. jún. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. Az autó egyik pillanatról a másikra nem indult be.. napi használatban van semmilyen furcsát nem észleltem. Hétvégén állt egy napot az autó. Vasárnap próbáltam indítani és egyszerűen nem indult. Se csattanás se kerregés... Autószerelő egyszer próbálta beindítani laptopra rá sem kötötte előttem. Tegnapi nap folyamán hívtak.. mintha halványan rémlene a 3-as által megfogalmazott probléma.. de konkrétum nem hangzott el ... a vezérműszíj nem szakadt el.


Hármas kérdező... ez igy kb.-ra mennyibe lenne? ez tényleg egynapos munka ?:)

2018. jún. 27. 10:44
 9/10 A kérdező kommentje:

[link]



kb. erre számítsak+ munkadíj?

2018. jún. 27. 10:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Amennyiben normálisan és minden gond nélkül üzemelt hazáig, akkor szinte kizárt, hogy valami nagy baja történt volna az egy napi állástól.

Amúgy miért nem a szerelőt kérdezed az árról, avagy miért nem néz rá egy hozzáértő ismerősöd a szerelőre, hogy igazat mond-e??

2018. jún. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!