Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkerékpároknál mit jelente...

Motorkerékpároknál mit jelentenek az alábbi jelzések?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például Honda CBR125, CBF250,stb... Mit jelentenek a betűk? A számok a motor hengerűrtartalmát jelentik, de a betűket nem tudom. CBR,CBF,GS,GSX-R,RS,VTR,TL,stb. Valaki tudna adni egy linket erről?

2018. aug. 25. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Semmit. Csak egy jól hangzó típusnév.

Néha belemagyaráznak valamit, de sok értelme igazából nincs. pl. CBR = City Bike Racing vagy valami hasonló.

2018. aug. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden márka próbálja az adott típust jellemezni, és a fejlődés során hasonlóan bekategóriázni.

Mindenki tudja, hogy a cbr, cbf a Honda motorok jelölése, a Gsx a Suzukié, az Yzf a Yamaha, Gs a Bmw, Z kezdővel a Kawasaki.

2018. aug. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Suzukit tudom:

GSX: S - négyütemű (T volt a kétütemű)

X - hengerenként 4 szelep

-R: racing

-F: burkolt változat (fairing)

2018. aug. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A Kawasaki GPZ 750 R-ből az "R" a Racing rövidítése, a "sima" GPZ az a túra változat. A Yamahának van az XT sorozat, amik berugókarosak, az XTE elektromos önindítót jelent ha jól tudom.
2018. aug. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos információkat!
2018. aug. 26. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!