Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Számomra bosszantó csak, hogy...

Számomra bosszantó csak, hogy a hazai autópályákon 130 a max?

Figyelt kérdés

Én ezt motorral 1. fokozatban másodpercek alatt elérem, ez az egyik lehetőség, a másik hogy felrakom 6. ba és ott 0-300ig csak a gázt kell húzni

Mi indokolja egyáltalán, hogy ilyen logikátlanul vannak belőve ezek a sebességhatárok?

Én autóval tartom csak őket, mert más a térérzék, több mindenre kell figyelni, de akkor is, elavult kezdetlegesnek látom az egészet, mintha a kor előrehaladtával ezek kimaradtak volna az újra szabályozásból.


Nem is kell nagyon drága autókat emlegetni ehhez a sebességhez, egy normál 1.6os is megfutja, ugyanakkor kijelenthetjük hogy ebbe az országba nem is érdemes nagy köbcentis, erős járművet venni?


2018. aug. 25. 20:48
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
84%

Mivel 150-ig gyakorlatilag büntetlenül mehetsz, szerintem elég.


Ennél gyorsabban meg nem kéne mennie egy mezei sofőrnek, ahhoz nem elég jó a reakcióideje.

2018. aug. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
100%

Attól hogy jobban gyorsul a vas a feneked alatt, a te képességeid, mint pl a reakcióidőd nem fog ehhez idomulni.

A 130 az az érték ahol még elfogadhatónak találták a sebesség/kockázat arányt az átlag sofőrre nézve, ennyi. Hogy akadnak olyan sofőrök is, akik gyorsabban is képesek lennének még biztonsággal vezetni, az pedig nem jelent semmit mivel a többiek is mind ott vannak az utakon.

2018. aug. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

...újabb szervdonor

Bár mégsem, amennyi egy 300-as taknyolás után marad belőle, nem nagyon marad ép szerve.


Vagy troll. Aki már ment 300-al, nem irogat ekkora hülyeségeket, mert tudja hogy azt a sebességet már nem lehet ilyen félvállról kezelni. meg a tévedések. Hatodik fokozatban 100 alatt csak döglődik a motor... 0-300 hatodikban... mekkora egy baromság.

2018. aug. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
91%

Miért, szerinted EU-ban mennyi az autópálya sebesség?

Németben is AJÁNLOTT a 130, ha többel mész és kocc (ne adj Isten nagyobb)lesz belőle nem fizet a biztosító!

Ezek szerint EU-ban bosszankodik mindenki?

2018. aug. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

A világ 180 országából 2-ben van magasabb limit. Túl fogod élni te is.


(bár nem mintha a motorosok -és autósok- jelentős részét zavarná ez a határ )

2018. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Remélem csak ilyen hencegek egy kamukérdéssel és nem komolyan így gondolkodsz.
2018. aug. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem is. Olyan 160 - 170 lenne reális.
2018. aug. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

#3

Ha olyan lenne a helyzet mint a Németeknél, akkor nem tettem volna fel a kérdést, a 4-es úton sem lehet kevés kockázattal a maximumot kihozni a gépből mert 290-nél nem olyan korrigálni egy kikerülést, mint 170-nél.

Továbbá aláírom azt is, hogy a motorom jelen állapotában előbb tölti be menő szerepet, mint amire való, hiába garantált az óra szerinti futás, nincs lehetőségem biztonságos keretek között megnézni, mert nem állok rá készen, és szerintem egy autós sem aki előttem haladna, kínjában nem is tudná hogyan reagálja le.

2018. aug. 25. 21:39
 9/35 anonim ***** válasza:

Nem az a tudomány, hogy egyenesben elhúzod/lepadlózod addig amíg a gép el bír forogni...


Annyiszor le volt írva már, olvass vissza, van a két sáv között 50 km/h sebességkülönbség, ezzel a közlekedési morállal (amit te is lefelé húzol) még ez is majdhogynem sok (lásd ráfutásos balesetek)

2018. aug. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
82%
"motorom jelen állapotában előbb tölti be menő szerepet, mint amire való, hiába garantált az óra szerinti futás, nincs lehetőségem biztonságos keretek között megnézni," De van, úgy hívják pályanap...
2018. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!