Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit fogyasztanak a 2006~2009...

Mit fogyasztanak a 2006~2009 évjárat közti 2. 0 benzines Ford S-max-ok, mint városban ill. autópályákon, illetve mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés

Kérem csak azok válaszoljanak akik tapasztalatok után tudnak biztos konkrét adatokkal szolgálni, mert a becsült értékeket ill. gyári értékeket én is találok az interneten, de ezek a valóságtól +/- százalékban eltérnek.

Hazai piacon ritka autó, főleg a 7személyes, ennek mi lehet az oka, mert dízelből meg sok van?

Félek attól ha veszek egyet külföldről idővel eladhatatlan lesz mert félnek az emberek a 2literes benzines fogyasztástól, holott töredéke a szervizelése a dízelekhez képest.



2017. ápr. 26. 13:35
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom nem sok van a Forddal, viszont anno én is néztem ki ilyet, (is) de nem lett belőle semmi.

Mikor autót akartam venni, igen körültekintően álltam neki, nagyon sok helyen érdeklődtem, tulajdonosoktól és szerelőktől is többek között. Rajta volt a lehetséges modellek közötti listámon a C-max és az S-max, de összességében a hozzáértők, és a tapasztalattal rendelkezők lebeszéltek róla.

Elsősorban megbízható autót szerettem volna, és ez miatt nagyon sokan nem ajánlották. Mivel itt meg is akadt a folyamat, motorteljesítmény és fogyasztási adatokig már nem is jutottam el. Lett helyette egy hét személyes Verso, amit nem bántam meg, mert tökéletesen működik azóta is.

Objektív képet szerintem ez sem ad, hiszen találkoztam és beszéltem olyanokkal is, akik elégedettek voltak az S-maxal, de több volt a negatív vélemény, főleg szerelő ismerősök részéről.

2017. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Beszéltem én is ford márkaszervizekben jó pár szerelő szakival, rendre mind azt mondta, hogy a szívóbenzines motor abszolút megbízható, csak ne legyen se automata se turbós ez a lényeg. Dízel is jó míg el nem romlik a dízeles motorokból adódó kopóalkatrészek pl.: kettős tömegű lendkerék. A dízel szervizelése igen zsebbe nyúlós. Kerülendő! Ezt mondták...


Két dolog tart picit vissza az Smax-tól:

1. Fogyasztás (mindenki mást mond, de benzines smax tulajjal még nem volt szerencsém)

Amivel még megbarátkoznék az a max. 10liter városban, de több ne legyen ez feltétel, pályán pedig örülnék a 7liter körüli értéknek.


2. Kénytelen vagyok külföldről behozni a benzines 7személyest, mivel ritka és nincs választék hazánkban, így sokba fog megállni a vége a fizetendőknek és ha majd eljön az ideje, hogy eladjam ki tudja hogy fogom majd tudni itthon eladni...

Van-e rá kereslet, mert kínált szinte semmi.

Félek a nagy bukásveszélytől is ha eladhatatlan a kocsi...


Más autók amikben még gondolkozom (csak benzin 1.8):

Zafira, Avensis,

2017. ápr. 26. 14:53
 3/39 anonim ***** válasza:

[link]


Mivel 9,66-ra jön ki a nagy átlag, ezért kétlem, hogy csak városban beérné a 10 literrel.

2017. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
10 liter egy 1,7-1,8 tonnás autónál még országúton is határeset, nemhogy városban.
2017. ápr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Gyári adatok szerint:

≈ 11,3 l/100km (város) - De ezt sokallom, és szervizek szerint is sok, ennél szerintük azért jóval kevesebb hiába nagy a kaszni.

≈ 6,5 l/100km (autópálya) - Ezt viszont keveslem, valószínűnek tartom, hogy ennél azért több...

≈ 8,2 l/100km (átlag)


Ezért lennék kíváncsi konkrétumokra, hogy döntésemben segítségül szolgáljon.


És mi a vélemény az itthoni piaccal?

Szerintetek ha majd eladnám lenne rá kereslet a 2.0 benzines nagy kaszni ellenére is, vagy óvakodnak tőle az emberek, mert jelen helyzet szerint alig van belőle a magyar piacon.

Ennek két oka lehet:

1. Akinek van nem válik meg tőle, olyan jó.

2. Ritka, nincs rá kereslet, gyakorlatilag eladhatatlan, vagy legalábbis mélyen áron alul.


E két dolog érdekel a legjobban, mert ahhoz nagyon drága legalábbis számomra, hogy ekkora tanulópénzt fizessek ki érte. Akkor inkább maradok a sablonos benzines Zafiráknál (mindig lesz rá kereslet és elfogadható a fogyasztása is, csak sajnos unalmas tucat autónak tartom, biztos nem tudnám úgy szeretni mint az S-maxot)

2017. ápr. 26. 16:32
 6/39 anonim ***** válasza:

A két literes és nagyobb szívó benzines motort álltalában benzintemetőnek titulálja a magyar, ezért csak az vett ilyet, aki tudta, hogy nem lehet általánosítani vagy nem érdekelte a fogyasztás. Ezért itthon extrém alacsony kínálatú a nagy kasztnijú nagy benzines autó.

És ezért lesz nehéz használtan eladni, mert a kereslet is igazodik a kínálathoz.


Én csak akkor vennék ilyen "ritka" autót, ha évekig nem akarnám eladni és/vagy nem érdekelne az értékvesztése ill. fogyasztása sem.


Ha neked számít a városi 10 helyett 12 literes fogyasztás (kb. plusz 7Ft/km ), akkor valószínűleg nagyon költségérzékeny vagy, így nem ajánlott egy ritka vagy költségesebb kocsi.

2017. ápr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Hát sajnos, igen számít, mivel keresetemmel nem engedhetek meg egy 12literes városi fogyasztású autót, ami mind családi kirándulós,- nyaralni menős autónak, mint ide-oda elugrálós városi autónak is funkcionálna és az utóbbi sajnos a több.

Kényelem és kinézet ami tetszik benne de 12literért már lemondanék a "luxus"-ról.:(

9-10litert még elfogadnék, mivel a Zafira városija 8-8,5 ennyi többletet érne meg nekem.

Amúgy a Zafira fogyasztása sem biztos számomra... Szerintetek mekkora lehet kettőjük közt a fogyasztáskülönbség?

Opel Zafira 1.8 vs. Ford Smax 2.0

2017. ápr. 26. 17:26
 8/39 anonim ***** válasza:
Kikeressem a Zafira adatait is Sprimonitoron vagy menni fog egyedül is?
2017. ápr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
88%

Ha jól látom ez gyakorlatilag ugyanaz a Mazda motor, ami az MK3-as Mondeokban is volt.


Nemrég jött a családba egy ilyen 2.0 benzines 2007-es kombi Mondeo, az városban 11-12 liter között fogyaszt de csak 1500 kiló körül van. Autópályán 8-8,5 a 130-at betartva. Ehhez add hozzá az S-Max plusz tömegét.


Ezek a motorok tényleg viszonylag egyszerűek, cserébe nem takarékosak, főleg ekkora bódéban nem :D



"≈ 11,3 l/100km (város) - De ezt sokallom, és szervizek szerint is sok, ennél szerintük azért jóval kevesebb hiába nagy a kaszni. "

Én még olyat nem láttam, hogy akármelyik gyártó gyári adatai alá tudnál mennél. Pont ezen pörög mindenki, hogy a szabvány fogyasztási normateszt egy elavult faxság, meg sem közelíti a valóságot.


Ebben a kasztniban dinamikusan hajtva még a TDCi is bekapkod a városban 9--,5 litert, nem hogy egy szívóbenzin.


Ami 7 személyes, benzin és nem eszi le a hajad az a 2.0 CNG-s Caddy. Ott a gáz ára miatt elég jól ki lehet jönni és a motor is maradt faék.

2017. ápr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen John_McClane!

Sokban segítettél! Beigazolódott a félelmem. Csak az volt a bajom, hogy mindenki mást mondott, főleg azt hogy 10literben megáll városban. Furcsálltam én is...

Gondolom ebből adódóan a jövőben nehéz lenne továbbadnom is (eladni).

Maradok a zafiránál, kisebb meg tucat autó, de megbízható, olcsó, és kevesebbet fogyaszt az Smax-nál és nem utolsó sorban kereslet is van rá ha majd eladnám.

B'Zafira 2005~2009évj. Város:8Liter körül Pálya:7Liter körül.

Ezek valós információk lehetnek 1.8benzines motornál?

2017. ápr. 27. 14:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!