Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek is ràkényszerìtik...

Szerintetek is ràkényszerìtik az emberekre, hogy újabb autót vegyenek?

Figyelt kérdés

Szerintem ezt sugallja a sok reklàm, média,meg egy bizonyos réteg is lenéz ha tizenéves autóval jàrsz. Szerintem a 90- es évektől nagyjàból 2000 es évekig voltak a legjobb autók, amik mai szemmel is hozzàk az elvàrható kényelmet, nem túlbonyolìtott technikàt és kb fogyasztásban is jók!

Kiváncsi vagyok ki, hogyan làtja a témàt!

Személy szerint màr én is elcsábultam màr pàrszor, de rà kell jönnöm, hogy egy szìvó benzinesnél nincs jobb ma(persze dìzelből is van 1-2 alternatìva), illetve ismerem már minden nyűgjét- bajàt. Mégha az új technika kevesebbet is fogyaszt, kevesebbet van szervìzben, akkor is dràgàbb üzemeltetni, már csak ha a vételàrat nézzük, akkor is, jópàr évre költségbe verjük magunkat, szóval ki van ez talàlva. 4-5 éves autó olcsóbb ,csak az meg pont akkor kezd el szervìz oldalról költségessé vàlni. Ha meg hitelt veszel fel megint csak dupkàn ràfizetsz. Kocsi érték amortizàció és ugye a hitel utàni kamat!



2018. aug. 29. 12:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

"én is ismerek olyat hogy megcsinálta iskolás évei alatt , és 7 évre rá vette a saját autóját, kezdett mindent elölről, forgalom stb."


WTF???

Én is 17 évesen csináltam meg a jogosítványt. Autót viszont 28 évesen vettem. Nem azért mert olyan csóró voltam, hogy 11 év alatt se tudtam volna annyit összeszedni, amiből egy használt autót ne tudtam volna fenntartani, hanem mert nem volt rá szükségem.

Annak viszont örülök, hogy a jogosítvány megszerzésével nem később, egyetem alatt, vagy munka mellett kellett bajlódnom.

Nem kellett semmit elölről kezdenem, nem felejtettem el se a Kreszt, se vezetni. Őszintén szólva nekem eszembe se jutott gimnazistaként, hogy ahogy megkapom a papírt, "kötelező" lenne azonnal autót vennem.

2018. aug. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
64%

“Aki hitelre vállal ilyet, az erején felül teszi, ergo nincs pénze a váltáshoz, cseréhez.”

Ez elég nagy általánosítás... köztisztviselői kedvezmény is csak hitel esetén van. Viszont mindenki fél a hiteltől... nem értem miért. Jelenleg olyan alacsonyak a kamatok (a fix is) hogy jobban megéri hitelre venni mint évekig gyűjtögetni. Példa: 4.3 milliós autó (bármelyik alsóközép kat. Mazda, Opel, Toyota, KIA stb.) 1.6 millió önerő, 52.000/hó törlesztővel 400.000 forint a kamat... ennyit megér a garancia és a tudat hogy új autóban ülsz, nem szívsz az előző tulajok hanyagsága miatt.

2018. aug. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy fél, inkàbb csak nem szeret duplàn bukni pénzt. Persze erre még az is ràjön, hogy az új autót lehet vinni a kijelölt szervizbe a garancia idő lejàratig. Nem 10.000 lesz az olajcsere és ez csak egy apróság a sok közül...

Másik dolog, hogy minél újabb autóról beszélünk annàl gyatràbb a minőség, tisztelet a kivételnek.

Persze nem azt jelenti, hogy egyik pillanatról a màsikra elromlik, de kevesebbet bìrnak, lásd TSI motorok 150.000 km körül már problémàsak rendesen és ez csak egy példa a sok közül.

Nyilván az új autónak is megvannak az előnyei( biztonsàg,extràk stb..), de nekem biztos nem lesz egyelőre új /újabb , majd talàn ha elérhetőbbek lesznek a villanyautók(de azok közül is hasznàlt lesz szerintem inkàbb).Ugyanis azok sokkal megbìzhatóbbnak tűnnek. Ezért ìrtam, hogy màs kategória teljesen.

Egy hasznàlt általam karbantartott autót viszont nem cserélnék újra vagy 4-5 évesre sem, amit kiìrtan ezt a közvetlen környezetemben tapasztalom. Kényszeresen cserélik az autójukat 3-4-5 évente mintha közelező lenne. Én inkább gyűjtögetek, nyaralok,utazok és főleg Kivárok!

2018. aug. 29. 22:57
 14/15 anonim ***** válasza:

"Ez elég nagy általánosítás... köztisztviselői kedvezmény is csak hitel esetén van."


Az érdekes, mert idén vettem új autót és én igénybe tudtam venni, pedig egy forint hitelt nem vetem fel. Sőt, amikor rendeltem az autót meg se kérdezték, csak az átvételkor kérdeztek rá, hogy szeretném fizetni, hitel, vagy kp.



Az a "régen minden jobb volt" meglátás nem tudom mennyire objektív. Az előző autómat 2005-ben vettem és már akkor is mindenki károgott, hogy milyen hülyeséget csináltam, mert ez már tele van elektronikával, túl van bonyolítva a turbóval és egyebekkel és meglátom, hogy 100.000km-rel már a bontóban lesz, stb. Bezzeg az az előtti karburátoros, mechanikus szabálsozású autók milyen megbízhatóak voltak, ezerszer jobbak, stb.

Ezzel szemben az idő nem ezt igazolta. Azzal az autóval sem volt soha semmi problémám, 300.000km-rel hibátlan állapotban váltam meg tőle.

2018. aug. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nyilvàn hasznàlat függő is...
2018. aug. 30. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!