Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A BMW-vel közlekedők mindig...

A BMW-vel közlekedők mindig előzékenyek egymással?

Figyelt kérdés

Hasonló véleményem van a BMW márkát használó emberekről mint sokunknak, bár tény,hogy láttam már jó pár pozitív példát, de olyan mértékben vannak köztük igazi tahók,hogy nehéz nem általánosítani a márka használóit.


Jelenleg viszont egy ismerősömtől kölcsönkapott e30-as BMW-vel járom az utakat, még legalább egy hétig.

Az autó nagyon egyben van, szép és feltűnő darab.

Több BMW-s intett már át, eddig egy E30-al találkoztam, annak a vezetője felfelé mutatott hüvelykujjal jelzett.

Szinte mindig BMW használók mondanak le az elsőbbségükről a javamra az autójuk típusától és évjáratától függetlenül.

Amióta ezzel az autóval járok szinte csak pozitív csalódás ér velük kapcsolatban, pedig egyáltalán nem érzem át a BMW-s életérzést.

Gondolom sokat segít, hogy egy feltűnő, és ritka autót használok, kétlem,hogyha egy mezei BMW-vel járnék akkor is ennyire "figyelnének rám".

Hondát már vezettem, ott hamar megszoktam,hogy minden Hondás integet a 6. generációs autókig, de az meg lep,hogy a BMW-nél is összetartást és korrektséget vélek felfedezni.


2018. aug. 30. 04:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem az autó teszi az embert, aki kőbunkó tahó állat, az egy BMW-ben és egy Opelban is az, maximum az előbbiben jóval feltűnőbb ha valamit csinál.


Persze vannak a tipikus, 200 euroért behozott szakadt BMW-vel járó legalja rétegbe tartozó egyének, de olyan melyik autónál nincsen?

Főleg itthon, ahol a béka segge alatt van a közlekedési morál(sajnos).

Suzukisok között is sok a tahó, és minden más márkánál is, de nem jelenti azt hogy aki beül egy Suzukiba az instant tahó lesz.

Azért az ilyen előítéletes berögződéseknél a legtöbb embernél akad egy kis irigység a dolog mögött, elvégre "mezei autósként"(én is az vagyok!) könnyebb szidni egy BMW/Audi/Mercist, elvégre ha pl. Opellal jár az ember és lefikáz egy tahó Opelest hogy "áhh tipikus Opeles" akkor azzal saját magát is leoltja, és egy kalap alá veszi az 1 sejtű márkatársaival is, olyat meg senki sem szeret tenni. :D


Akik meg egy E30-ra elismerően néztek, azok jellemzően nem az utóbb felvázolt, " 200 euróból BMW-t tesó" rétegből valóak, mert azok letojják hogy kinek milyen autója van, viszont aki márkafanatikus(hihetetlen sokaknak, de elég sokan vannak akik elsősorban ezért vesznek BMW-t) annak rögtön megakad a szeme egy szép állapotú E30-on.


(csak zárójelben: 10 éve ha kilépsz egy E30-al, valószínű nem ilyenek lennének a reakciók, hanem a legtöbbek számára egy suttyó lennél, mert akkoriban sajnos az E30-as ára ment le annyira, hogy az összes putris azzal járt, jól ki is irtották meg lelakták őket, ezért van most már olyan nagy értékük a jó állapotú E30-asoknak)

2018. aug. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg egy patika E30-ról van szó, akkor az már bőven megsüvegelendő, a márkatársak meg összetartanak. Szóval amit próbálsz ecsetelni az nem mérvadó, és ezt le is írtad " kétlem, hogyha egy mezei BMW-vel járnék akkor is ennyire "figyelnének rám"."Sajnos ettől még a BMW-s sofőrök nagy része olyan marad amilyen.
2018. aug. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pumped Gabó, meg Soma is BMW-s, és erre nagyon büszkék. ezért nem is előzékenyek.
2018. aug. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dehogyis, ültem egyszer egy ismerősöm mellett, akinek E34-ese van, utólértünk egy E39-est, aki erre felgyorsított 150-re, majd az ismerősöm megelőzte 180-al :D Mikor elhaladtak egymás mellett, még farkasszemet is volt idejük nézni egymással.
2018. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!