Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autót akarok vásárolón. Az...

Új autót akarok vásárolón. Az egyes szalonok között van ár különbség? Érdemes több helyen is megnézni?

Figyelt kérdés
pl. egy új suzuki ignis-t más áron kapok meg Pesten vagy Kazincbarcikán?

2018. aug. 30. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Még pesten is két szalonban, ugyanis egy autó ára sok tényezőtől függ. Egy konkrét példa:


Tegyük fel, hogy mindkét szalonban egy koppra azonos autóra alkudsz (azonos felszereltség, szín, motor, stb...) Az egyik autó A kereskedésben ott áll "készleten" a szalonban, míg B kereskedésben nincs ilyen autó, neki meg kell, hogy rendelje a gyártótól.


Ez azt jelenti a gyakorlatban, hogy A kereskedőnek áll abban az autóban a pénze és finanszíorznia kell a kocsit vagy a gyártó felé vagy a bank felé. Tehát ő érdekelt lesz abban, hogy azt a kocsit a lehető leggyorsabban eladja. Míg B kereskedés is természetesen szeretne kocsit eladni, de neki nincs még kötelezettsége senki felé, hiszen meg sincs rendelve semmi.

Magyarul az A kereskedésben szinte biztos, hogy olcsóbban meg fogod kapni ugyan azt az autót.


És akkor még nem beszéltünk olyanrokról, hogy beragadt készletek, amikre a forgalmazók szinte mindig adnak készlettisztító támogatásokat a kereskedőknek, amit részben vagy egészben tovább lehet adni a vásárló fele, mint "akció"...

2018. aug. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem feltétlen lesz azonos az ár. Pl raktáron lévőre lehet kedvezmény. De amúgy alkudhatsz is simán, és kaphatsz vagy kedvezményt, vagy extrákat. Tipp: küldesz egy emailt több kereskedésnek is úgy, hogy sima másolatként küldöd el. Így látják, hogy nem csak tőlük kértél ajánlatot és versenyhelyzetbe kerülnek.
2018. aug. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Suzukinál általában az autót magát ugyanannyiért kapod mindenhol, viszont bele tudsz alkudni különböző kiegészítőket az árba és ez már különbözik szalononként.
2018. aug. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Jelenleg nincs beragadt készlet sehol, örülnek, ha rövid rendelési határidőt tudnak mondani.

Pont emiatt a készleten lévő autók sokszor drágábbak (mivel azonnal bele tudsz ülni, kifizettetik veled ezt az előnyt), mint azok, amikre esetleg várnod kell pár hónapot.

Ettől függetlenül vannak eltérések az egyes kereskedők árai között, bár azok elég minimálisak.

2018. aug. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg hány % különbséget tapasztalhatunk a kereskedők között ?
2018. aug. 30. 09:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Én most rendeltem autót 2 hónapja, 30.000Ft volt a legnagyobb különbség az ajánlatok között (nem Suzuki)
2018. aug. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy ignisen max. 2-3% különbség lesz
2018. aug. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Persze hogy van különbség! Még Budapesten belül is két szalon között.

Az autó szabadáras termék. Minden kereskedő akkora haszonkulccsal dolgozik, amekkorával akar.

Én budapesti, pécsi és miskolci szalonoktól kértem árajánlatot ugyan arra az autóra. (Nem Suzuki.) Kb 15 helyen érdeklődtem. A legolcsóbb és legdrágább ajánlat között majdnem egy millió Ft különbség volt. Van aki a listaárat adta meg, amit én is látok, más pedig többféle kedvezményt is belekalkulált.

2018. aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Apukám tavaly vett szalonban új Suzukit. Eredetileg néhány éveset akart, de mikor mondta a szalonban, hogy menyit szán rá, mondták neki, hogy vegyen inkább újat (Swiftet akart és Baleno volt az új), mert pont volt náluk egy akció, hogy a készleten lévő három színből 3-3 darabot 200 ezerrel olcsóbban adták, és ez csak arra az egy szalonra vonatkozott. Szóval mindenképp érdemes megnézni több helyen.
2018. aug. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
2, 3433344234% a különbség
2018. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!