Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy gyárilag 15" felniken...

Egy gyárilag 15" felniken futó autó kerekeit nem cserélhetem le 17-18" -ra?

Figyelt kérdés

a szerelő szerint elfog romlani a futómu a vékonyabb gumik miatt.

de akkor a nagyobb autókon miért lehet vékonyabb gumi? annak a futomuve sokkal strapabíróbb?


2018. aug. 31. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért ne cserélhetnéd le őket? Ez baromság. Nekem a Pininfarina 406-osom eredetileg 15-ös felnikkel gördült ki a gyárból. Most 225/45/17-eseken gurul már néhány éve és semmi baja. Csak arra kell vigyázni, hogy ha alacsonyabb lesz a kocsi a felni / gumi cserétől, akkor az első lökhárítóra vigyázz, mert ebbe a hibába soka belefutnak, hogy megszokják a kocsi korábbi magasságát, azt lepadkázzák az első járdát a kocsi alacsonyabb orrával.
2018. aug. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérdés milyen autóról van szó, egy 4-es golfot is gyártottak 14"-tól 18"-ig. A peres gumival nyilván pattogósabb és rázósabb lesz a futómű, ami természetesen jobban megterheli az alkatrészeket.
2018. aug. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#1 A hasmagasság nem fog lényegesen változni, ha váltóméretet teszel fel.
2018. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3. Ha teszel rá, akkor nem. De a legtöbben nem tesznek rá. Én especiel pont az alacsonyitás miatt nem rakattam. 4-5cm-el alacsonyabb is emiatt az autóm. Jobban is mutat így. De persze attól függ, hogy mit akar az új felnikkel elérni. Ha csak külcsin, akkor az kell amit te mondtál. Ha alacsonyítani is akarsz a kasztnin, akkor pedig az jön amit én mondtam. Attól függ, mi a cél.
2018. aug. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De lehet, nagyon sok modellből gyárilag van 15-ös, és akár 18-as kerékkel szerelt változat is, felszereltségtől függően.
2018. aug. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 4-5cm össz átmérőbeli eltéréssel nem csak a km órának adsz egy pofont, de a futómű geometriának is.
2018. aug. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!