Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon lent és alig fok a...

Nagyon lent és alig fok a fékem, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A mai naptól kezdve azt vettem észre, hogy az autóm féke nagyon lent fog és hiába nyomom be tövig alig fékez (máskor szinte egyből felkeményedett, és hatalmas volt a fékhatás). Tegnapi nap még jónak, vagy mindenképp jobbnak éreztem. Garázsban állt, nem figyeltem de se ott, se a lábtérnél nem vettem észre olaj szivárgást. Egy pár héttel ezelőtt párszor egy pillanatra kivillant menet közben a kézifék visszajelző lámpa, ami az én autómnál (Ford Focus 99-es évjárat) azt is jelenti, hogy fogy a fékolaj, amit el is határoztam, hogy megnézek, de mivel utána már nem villogott, ezért nem tettem meg.

Nyilván holnap ellenőrzöm az olajszintet, de ha az elegendő van benne, és egy légtelenítés se segítene, akkor mik lehetnek a hibák a fék munkahengeren kívül?

Előre is köszönöm!



2018. szept. 1. 00:56
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is volt ilyen, fékmunkahenger csere és fékolaj csere után, egyszerűen kosz került a rendszerbe, valahol egy pici szösz levállt és bejutott a hidraulikus rendszerbe, alig tudtam megállni. Lehet nálad is ez a baj.
2018. szept. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még lehet a kevés fékolaj miatt, vagy kopott tárcsa és/vagy fékbetét miatt. Sürgősen nézesd meg, a fék nem játék.
2018. szept. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a jelenség akkor jön ha nincs nyomás a fékrendszerben. De ha pumpálod a fékpedált és utána normálisan kezd el működni akkor annak a jele hogy levegős a rendszer. Ez lehet munkahenger, vagy főfék munkahenger hiba, ez sajnos fogyó eszköz, ezzel jár. Persze célszerű figyelni a fékfolyadék szintet, lehet hogy semmit nem fogyott a rendszerből még, mert aprócska szivárgás van ami nem észrevehető csak hosszú idő után. De ahogyan előttem valaki írta lehet akár attól is hogy valahogyan szennyeződés került a rendszerbe és ez okoz galibát. Persze ennek sem lenne szabad megtörténnie, ezért mielőbb vidd el szervizbe, lehetőleg közeli helyre, ne is használd addig az autót mert csak összetöröd vele magad vagy másokat. Ha annyira gáz a helyzet, akkor inkább trélerrel vitesd el, mert ez nem játék, erre sajnos nem szabad pénzt sajnálni.
2018. szept. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Teljesen üres volt a tartály (fura hogy nem jelezte, hogy után kéne tölteni), ma feltöltöttem, és maradt ugyan ez a helyzet. Hiába pumpálom beesik a pedál és nincs fékerő.

Gondolom belevegősödött, holnap megpróbálom légteleníteni, ha nem segít akkor marad a szerelő.

2018. szept. 1. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!