Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ingadozik az alapjáratom...

Miért ingadozik az alapjáratom D állásban?

Figyelt kérdés

Piros lámpánál állva, D pozícióban van a váltó, és lábam a féken, így várakozok mindig a lámpánál, és azt veszem észre hogy csak ilyenkor ingadozik az alapjáratom úgy 700-ról 500-ra leesik és vissza, vele együtt érezhetően ránt egyet az autó egy nagyon picit, DE nem fullad le.

R fokozatnál is néha csinálja, de N (üresben) semmi reakció! Ott normálisan szépen jár a motor. Gyönyörűen is vált.

Ez a hiba már fenn áll 1, másfél éve. (csoda hogy még mindig jó az autó)

Nem tudom egyszerűen mi okozza ezt a problémát, mi lehet a gond? Mi nem jó szerintetek?



2018. szept. 1. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Van alapjáratod? És az autódnak? 😃
2018. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jogos😄 de az autóra értettem 😄🙂
2018. szept. 1. 12:09
 3/7 anonim ***** válasza:

A hagyományos automataváltó folyadék segítségével adja át a nyomatékot. Vagyis Amíg nem rakod N-be addig a kapcsolat aktív köztük. Mivel a motor forgása meghajta az olajat, az olaj pedig a váltót röviden egyszerűsítve ennyi.


A motor terhelést kap mikor állsz a féken. Ahogy az alapjarati rendszer érzékeli hogy csökken a fordulatszám ad neki naftát.


Az alapjarati rendszerben kell keresni a hibát, de lehet valtóolaj csereérett.

2018. szept. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, van benne valami, olajat cseréltem már 2 éve, 25ezer km-el ezelőtt. Bár attól még lehet cserére szorul?

Előző olajjal gond nélkül mentem 3 évig.

2018. szept. 1. 12:24
 5/7 anonim ***** válasza:

én egyetlen automata kocsimban sem cseréltem váltó-olajat, mert a gyári katalógus legalább 160ezer mérföldet engedélyez a gyári olajjal..a mostani kocsimban 110ezer mérföld van, jó az olaj, és ugyanazt a jelenséget produkálja, mint a te járgányod, saccperkébé egy éve..engem nem zavar.


Jó az autód, ne babráld, mert csak elrontasz valamit. A leírásból arra következtetek, hogy benzines a masinád. Próbáld meg azt, (ha nem sajnálod a pénzt), hogy a majdnem üres tankot töltsd tele Shell 100-as nitro-val.


ha ezt töltöm, akkor sima lesz az alapjárat.

2018. szept. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Se a kocsi típusát, de még azt se tudjuk miféle váltó van benne.

Csak mert az hogy "automata" kb. 4 különböző működési elvű váltót takarhat.

2018. szept. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

e36, 98-as évjáratú. 2.0 benzin.

Direkt nem írtam le mert majd akkor jönnek a fikázások :)

2018. szept. 4. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!