Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw golf IV-es szériából 1.6...

Vw golf IV-es szériából 1.6 benzines motorok közül a 8 szelepes, vagy 16 szelepes változatot érdemes választani?

Figyelt kérdés
2018. szept. 1. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
16v, de számtalan helyen le van írva
2018. szept. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon megoszló a vélemény, én inkább azt látom. Most így egy kis utánaolvasás után.
2018. szept. 2. 02:48
 3/4 anonim ***** válasza:
A 16 szelepest, de a tdi-n kívül nincs értelmes motor hozzá.
2018. szept. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez tőled függ. A 8 szelepesben egy picit több erő van (de tényleg minimális a különbség), mivel a 16 szelepes konkrétan halott 3000 alatt, erről egy diagramot is találsz Totalcaron. Régebbi konstrukció, de legalább megbízható. Azt szokták mondani, hogy a világból is kimegy... cserébe viszont többet is eszik. '99 után már csak 16 szelepest találsz, tehát ha fiatalabb autót szeretnél, akkor nincs sok választásod.


Magam sem vagyok dízelpárti, de ezek a 16 szelepes 1.4-es és 1.6-os benzinesek tényleg nem sikerültek valami fényesre... Már a sima 90 pacis TDI is sokkal dinamikusabb, mint a 105 lovas 1.6, és mint ahogy említettem, az 1.6-osokban egyszerűen nincs erő 3000-3500 alatt, és valljuk be, a többség már 2500 alatt vált. Ha nem csak lendületből szeretnél autózni, akkor illik legalább 4200-ig felpörgetni, de akkor iszik is rendesen.


Én is voltam egyszer a te szitudban, de ha most kellene döntenem, akkor benzinest csakis 1.8 felett keresnék. Viszont Magyarországon a nagybenzinesek ritkák, mint a fehér holló.

2018. szept. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!