Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 6 2006 2. 0 milyen...

Mazda 6 2006 2. 0 milyen aksitöltőt vegyek?

Figyelt kérdés

Lehet, sőt biztos, hogy az aksi paramétereit kéne leírnom, de sajnos nem tudom megnézni, ezért így teszem fel a kérdést: Milyen értékeket tartsak szem előtt, amikor megveszem a töltőt: Watt, amper, amperóra, volt???


Az autó kb 1 éve nem volt használva, szóval gondolom koccra le van merülve. (esetleg vegyek bele egy vadiúj aksit?)



2018. szept. 2. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha 1 éve nem volt használva és csontra le van merülve akkor aksit vegyél első körben, töltőből jó az amit a lidl-ben lehet kapni.
2018. szept. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bubuka508 ***** válasza:
Biztos, hogy 12 voltos töltő kell. A Mazda ezen típusába való aksit nem ismerem, hogy hány amperórás, de általánosságban adhatok tanácsot egy "ökölszabályról": legalább 10 ampert bírjon a töltő. Nem kell méregdrága, full-extrás, hu de csicsás, automata töltőt venni, nekem is egy orosz piaci készülékem van, 10 amperes, már több mint 20 éve használom. Annyi van, hogy ha nem automata, akkor ügyelj a töltőáram beállítására és a töltés idejére (max. az aksi amperóraszámának 1/10-e és max. 10 óra hosszat) és ha nagyon pezseg, akkor a töltőáramot csökkentsd a felére. De ha 1 éve állt az aksi, akkor valószínűleg álltában tönkrement, szerintem azt is kell venned. De ahhoz tudni kell, hány amperórás való ebbe az autóba.
2018. szept. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos információkat.

Tudnátok esetleg javasolni, egy opciót arra, hogy kiderítsem, ebbe a típusba milyen akumulátort kell venni?

2018. szept. 2. 18:09
 4/6 anonim ***** válasza:
A legjobb ha megméred a szélességet és a hosszát és ami oda befér , olyat vegyél. te
2018. szept. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ki fogom kapni a piba és beviszem valahova, hogy ugyan ilyet adjanak. Csak fogalmam sincs hová... Rákoskert/Kőbányán tudtok jó helyet ?
2018. szept. 2. 20:31
 6/6 Bubuka508 ***** válasza:
A méretét mindenképpen tudni kell, de szerintem nem elég csak ennyit tudni, mert egy méreten belül is lehet többféle kapacitású akkumulátor. Túl kevés amperórás nem fogja bírni ellátni az autó villamos hálózatát, a generátor is jobban fog terhelődni, meg az aksi sem lesz hosszú életű. Túl nagy kapacitásút meg esetleg nem bír feltölteni a generátor, csak részben lesz kihasználva, emiatt is hamarabb tönkremehet egy akkumulátor. Fordulj autószerelőhöz, annak konkrétan meg kell tudnia mondani az amperóraszámot.
2018. szept. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!