Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak, hogy szedjem...

Mit csináljak, hogy szedjem ki a (motor) kipufogókönyök csavarját a hengerfejből, ha '91 óta nem volt kitekerve és az acél csavar menetébe bele szorult egy darab az alu hengerfejbe vágott menetből? Ahogy tekerem ki, szántja végig az alu menetet.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez történt, mert a V blokk négy kipufogó csavarjából csak egy nem jött ki és ami kijött aközül kettővel így jártam de ott legalább fel tudom fúrni és menetet vágni bele tőcsavarnak. A negyedik viszont megszorult hiába tekergettem ki-be, bele tört és nem mozdul semerre. Az ötletem az, hogy a 8-as csavarba bele fúrok egy 5.5-ös fúróval és bele vágom az M6 menetet egy egy oldalon 6mm-es, másikon 8mm-es tőcsavarnak, de jobb lenne, ha kijönne az a sz.r csavar. Ötlet? Köszönöm előre.

2018. szept. 3. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:
És miért nem fúrod fel azt is? Gondolom 10-esre.
2018. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mert tartok tőle, hogy a puha alumíniumban félre megy a fúrószár és nem (csak) a csavart fúrom végig. Aztán nem úgy áll majd a tőcsavar, ahogy kellene.
2018. szept. 5. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!