Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szélvédőre valamiféle...

A szélvédőre valamiféle zsíros lerakódás került egy törlőrongyról, és mindig bepàrásodik, se nem lehet letörölni, valaki járt már így? Tippek?

Figyelt kérdés
2006 Suzuki Ignis

2018. szept. 4. 07:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy szilikon. Az cumi. Esetleg nitrohígítós ronggyal dörzsölgessed szorgalmasan.
2018. szept. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az utóbbi években én is küzdök ezzel, van valami anyag levegőben ami kicsapódik olaj, zsír nem tudom mi.

alkohollal le tudod szedni. alkoholos ablaktisztító, és mikroszálassal letörölve. de pár hét alatt újra rárakódik a retek.

2018. szept. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mopat ***** válasza:

Belül párásodik? És csak akkor, ha megy a fűtés?

Mert én jártam úgy, hogy egyszer csak valamiféle érdekes trutyi-szerű pára jelent meg a belső szélvédőn. A fűtő-radiátor-amin a motor hűtővize van átvezetve, és a ventilátor azon át fújja be a meleg levegőt-csöpögni kezdett a Ladában...

Persze a szilikon is elég valószínű. Vagy más olajos trutyi, nitro hígítóval vagy szintetikus hígítóval is próbálhatod, de a festett alkatrészeket kerüld el. Van olyan, hogy kátrányoldó spray...Talán az is megér egy próbát. Inkább a kaszni elemeire való, szóval ilyesmit rongyra töltsd kis mennyiségben, úgy nézd meg, hogy viszi-e?

2018. szept. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A műszerfal műanyagjának is van kipárolgása, mint ahogy az emberi testnek is, meg hát a levegő sem kristálytiszta főleg városokban,ezért néha belül is pucolni kell az üveget. De a kérdező állítása szerint rongyról került rá a szennyeződés az övére.
2018. szept. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az úgy szokott lenni hogy a ronggyal csak szétkened :) lerakódik az magától,de csak szétkenve zavar kegyetlenül. becsillog a napsütésben, éjszaka a lámpáknál.
2018. szept. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!