Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rosszúl bekötött akku után...

Rosszúl bekötött akku után nem indúl a motorom. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Véletlenül fordítva kötöttem be az akkut yamaha viragóba, és utánna még a gyújtást is ráadtam. Miután észrevettem megcseréltem kábeleket, de továbbra sem müködött semmi. Ellenőriztem a biztosítékkkat es az egyik kiégett, amit kicseréltem. Ezekután már müködik a világítás, iranyjelző, és minden más, de a motor továbbra sem indúl. Gyújtásnál hallatszik az üzemanyagszivattyú, és az önindító is forgat, de a motor mégsem indúl.

2018. szept. 5. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom az elektronikus gyújtásban lévő összes félvezető megadta magát. Az elektronika nem szokta szeretni a fordított tápot. Valami tönkrement, a biztosíték kiégése is ezt jelzi. Közhiedelemmel ellentétben a biztosíték nem óvja meg az elektronikát, csak a fordított akku miatt zárlatossá vált elektronikai miatti leégéstől óvja meg a kábeleket.
2018. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezlehet a gond mert nincs szikra. Mivel kezdjem a hibakeresést?
2018. szept. 5. 21:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Megvan a hiba, tönkrement az elektronika.

Szerezz egyet kölcsönbe, és ha azzal megy, akkor vegyél egy bontottat.

2018. szept. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!