Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem enged ki a kézifék. Mit...

Nem enged ki a kézifék. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Múltkor egy nagyot fékeztem menet közben a kézifékkel. Azóta tegnap előtt húztam be először, hogy megálljak otthon egy lejtőn, és most hiába engedem ki, nem tudok elindulni.

Próbáltam erőltetni az elindulást, de meg se mozdul az autó. Ezerszer ki-be húztam a kéziféket.


Mi lehet a probléma, és hogyan tudnám megoldani?



2018. szept. 6. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó, hogy leirtad, milyen kocsid van milyen kézifékkel, igy könnyű válaszolni. Mondjuk gondolom nem Mercid van, ahol az első kerekeket fékezi, mert azzal menet közben érdekes lenne. Mondjuk egyébként is értelmetlen és veszélyes a kéziféket használni menet közben, de nyilván nem figyeltél a tanfolyamon...
2018. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szét kell szedni mert be van rozsdásodva és megkenni, megmozgatni.
2018. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 D. Brasco ***** válasza:
Az a probléma hogy valami megszorult vagy beakadt
2018. szept. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó irja jól. Még pontosabban: az a baj, hogy nem enged ki a kézifék!
2018. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az "államtitok" típusú autó (ebben a témakörben mindig titok a jármű típusa, majd az okos válaszolók kitalálják, illetve a tanácsot "általába" meg "körülbelül" kell adni, ha mégis konkrét típust kérnek) megszoruló kéziféke fékdobban dolgozik. Vagy dobfék van hátul és azt működteti, vagy a féktárcsa agyrészében van kialakítva egy kis dob, amit csak a kézifék működtet. Az ilyen jellegű hibák általában abból adódnak, hogy túlságosan megkopik a fékbetét és be tud ékelődni úgy, hogy a forgó dob miatti önzárástól keményen meg is szorul. Ha tudod, merre mozdult az autó a kézifék behúzása után, akkor a kioldás után az ellenkező irányba kell megmozdítani valahogy, hogy a beékelődött betét kioldjon. Ha a kézifék nem a hajtott kerékre hat, ez kicsit nehéz, mert a kerék inkább elcsúszik. Lehet segíteni a dolgon a dob vagy a fékalaplap intenzív kalapálásával.
2018. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg vagy a kézifékkötél szorul vagy a rugó van eltörve, elgyengülve.


Egyébként menet közben nagyon ritkán kell használni a kéziféket. Leginkább csak akkor, ha az üzemi fék nem működik.

2018. szept. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!