Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha manuális váltós autón...

Ha manuális váltós autón tanulok vezetni, de úgy érzem nem megy, lehet váltani/átmenni olyan oktatóhoz ahol automata váltóson folytathatnám?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be a 30.órát,és sajnos ez a váltás nekem nem megy...

Van rá lehetőség hogy átmenjek olyanhoz,ahol automatán tudok tanulni?

Ha igen,ilyenkor teljesen újra kell kezdenem a 30 órát,vagy elég pl.5-10órát?

(tudom hogy ha automata váltóson vizsgázok,utána csak olyat vezethetek...)


2018. szept. 10. 07:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, van lehetőséged. Az iskoládnál érdeklődj.
2018. szept. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyi a kérdés, hogy van-e oktató ott, aki automata váltós autót oktat.

Ha nincs iskolát is váltanod kell.

Egyébként megtehetrd, az eddig levezetett órákat nem veszíted el, más kérdés, hogy mennyi plusz órára van szükséged

2018. szept. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

de jó,köszönöm.

Nem tudom van e ennél az iskolánál automata váltós,ha nincs,és másikhoz kell mennem,akkor viszont már elvész az a 30óra amit eddig levezettem,ott totál újra kell csinálnom?

2018. szept. 10. 08:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem most már fejleszd fel magad annyira, hogy legalább a vizsgán átmenj. Utána meg vehetsz automatát.
2018. szept. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszik el a már levezetett órád. Mikor átmész másik suliba, akkor adnak egy lapot, amin fel van tüntetve, hogy hány órát vezettél, szóval ott folytatod, ahol abbahagytad. Viszont azt jobb ha tudod, hogy ha automata váltós autón vizsgázol, az bele kerül a jogsidba és csak automata váltós autót vezethetsz. Akármikor hozhatja úgy a sors, hogy manuális váltós autót kelljen vezetned, szóval én a helyedben nem dobnám el ezt a lehetőséget. Jobban járnál, ha gyakorolbál még, levizsgáznál manuálison, aztán ha megvan a jogsi, utána vehetsz automatát ha nem akarsz a váltással bajlódni. Csak egy jó tanács, nem akarok bele szólni.
2018. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Az fix hogy ha meglesz a jogsim,akkor automatát veszek.

Az a baj,hogy már teljesen elvette a kedvem ez az egész váltás,az oktató is állandóan ezzel csesztet.Pedig tényleg próbálok odafigyelni hogy váltok,de ennél finomabban,lassabban nem tudok.Csak ezt hallgatom állandóan hogy "finomabban máár","ne lődd ki azt a váltót","ne legyen már hangja amikor váltassz,"ne úgy fogd"...stb" már nagyon unom,teljesen elvette a kedvem az egész vezetéstől. :(

Befizettem még 10pótórát,de nagyon gondolkodom hogy átmegyek automatásra.

2018. szept. 10. 11:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mielott masik autot/iskolat valasztasz, kerj meg egy masik oktatot, vagy egy regota jol vezeto ismerost/rokont, hogy gyakoroljatok par orat egy kies parkoloban, ahol csak a valtora fokuszalsz. Szerintem ez olyan mint a pillango uszas, egyszer kell csak raerezni es utana mar menni fog.

Ha az oktatod nem hajlando arra, hogy egy orat arra szanjon, hogy a rutinpalyan semmi mast ne csinalj, csak valtogass 1-2-3 vissza, amig nem megy minden gondolkodas nelkul, akkor lehet hogy nem is veled van a baj!

2018. szept. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
parkolóba nincs gond a váltással,vagyis a rutinpályán,ahol kezdtük,félóra volt..(persze hangja lehet akkor is van) csak forgalomba.Főleg kanyaroknál,mikor vissza kell váltani.Kieső helyen/parkolóba nem merek,pont most mondta az oktatóm,hogy az egyik tanulója ott gyakorolt pár napja,másnap lett volna a vizsgája,de elkapták,így nem is vizsgázhat,el is tiltották x időre,plusz pénzbüntetést is kapott :/ Ezt a 10pótórát már megvárom ha befizettem,levezetem,utána meglátom akkor.
2018. szept. 11. 07:09
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Elbeszélés alapján f4sz az oktatód. Keress inkább másik oktatót.


Vezettem ilyennel is, olyannal is, számomra nagyobb élvezet a manuális váltó, illetve jobban megérted az autót, ha nem az vált helyetted.

2018. szept. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!