Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Laguna III 180 lóerős dízelmot...

Laguna III 180 lóerős dízelmotorral? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy V-ös Golfom van, 1.6 szívóbenzines.Viszont, nem szeretem, nem vagyok vele elégedett.


Sokat megyek, naponta 90 kilométert,a nagy részét sztrádán teszem meg, amit a Golf nem igazán szeret, hiányzik belőle a 6. sebesség, a fogyasztása sem alacsony.

Továbbá, én lomhának érzem.


Nálunk a céges autók, TDI Octaviák, amikor valamilyen céges dolog miatt megkapom, mindig rácsodálkozom, hogy alig erősebbek, mint az én Golfom,de zongorázni lehet a különbségen, az Octit sokkal kényelmesebb vezetni.6 Sebességesek, húznak rendesen, pedig alig van különbség a lóerőket tekintve.


Ezért is szeretnék váltani, viszont nem egyszerű.

Volkswagenek szerintem túl drágák, a Fordok nem tetszenek, a Skoda túl műanyag belül, japánok szintén rusnyák belül.

Mi maradt?

Franciák, azok közül meg a Renault a legkevésbé problémás, a Laguna III GT esetén a dupla kipufogó még egy plusz pont.


2018. szept. 10. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha olyanok, mint a 2-es lagunák dízeljei, akkor erősen felejtős.

KB fillérekért árulják motorhibásan őket, tömegével vannak így a használtautón.

Nagynyomású szivattyú 150e-nél elhal, még hamarabb a porlasztók, amik elég horror áron vannak.

A renaultnak már az f8q dízeljei is csapnivalóak voltak, szeretett szétrepedni a hengerfej, meg a blokk is.

Főleg a remek hűtőcsövezésnek köszönhetően, amit valami különlegesen szar anyagból csináltak, szétporladt az egész, és a darabok eldugaszolták a hengerfej vízjáratait.

2018. szept. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vegyél!

Kiforrott technika, tartós, megbízható, ráadásul kényelmes és jól pakolható. A 2.0 DCI, a jelenleg forgalomba lévő legjobb diesel motorok közé tartozik. Fogyasztása 6-8/100 km, de teljesítménynek ára van!

2018. szept. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A VW-nek nem véletlen a felára, mondom ezt Ford és Renault után most VW tulajként. Inkább nézzél egy 2.0 CRTDI 6-os Golfot mondjuk, és nincs fejfájás. Én Lagunát nem mernék venni, az fix.
2018. szept. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az Octavia azért húz nagyobbat, mert a nyomatéka többszöröse a benzinesének. A lóerő a dízelnél nem minden, sőt.

Lagunát én sem mernék venni pedig nem vagyok elfogult. Inkább a Golf V TDI

2018. szept. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!