Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E91 BMW 2007-es modell közül...

Gabo871022 kérdése:

E91 BMW 2007-es modell közül ti az automatát vagy a manuál váltóst választanátok?

Figyelt kérdés

Üdv!


Adott kettő autó és nem tudok dönteni. Mind a kettő 2007-es,mjnd a kettő egy e91 kombi bmw.


Manuál váltós:

258.xxx van benne,234.xxxnél volt kettős tömegű csere,kuplunggal együtt. Szövet huzatos.


Ami mellette szól: nagy navis,magyar papíros, magyar magánszemély a tulaj.


Ami ellene: csak hátul van benne parkradar,több km


Automata: 203.xxx van benne,most hozták be Olaszból,első tulajos. Bőr belsős.


Ami mellette szól: kevesebb km,előlhátul parkradar,egy éve hozták be németből


Ami ellene: kis navis,olasz így lehet volt már törve, megnyomva,plusz ott a sós párás levegő. Regadó és a többi papírozás végett majd 200-220ftal drágább lenne.


Melyik a megbízhatóbb, jobb,és beváltabb váltó szempontjából? Fogyasztás is mérvadó



2018. szept. 12. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindkét váltó megbízható és mindkettő tönkremegy egy idő után, vagyis javítani kell. Magyarországon automata váltós kocsi nagyon kevés van, ezért egy manuális váltót sokkal nagyobb biztonsággal szerelnek a szerelők.


Az automata váltós autó fogyasztása mindig magasabb.


A fentiek miatt én Magyarországon nem vennék automata váltós kocsit, de persze mások meg vennének. Az egyértelmű, hogy valamivel kényelmesebb vezetni, hogy csak fék van meg gáz.

2018. szept. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
E46 utáni 3-ast és E39 utáni 5-öst már nem poén kézi váltóval venni. Annyira "sterilek" azok a modellek hogy egyszerűen idegen tőlük a kézi váltó és a vele járó gépészkedés.
2018. szept. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ki fejtenéd ezt hogy miért nem poén? Miben hátráltatja az autót vagy miért nagyobb veszély forrás a manuálos váltó??
2018. szept. 12. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Arra utal, hogy az újabbakban nincs már vezetési élmény, ezért felesleges manuális váltóval venni.

Én nem így látom. F30-am van kézi váltóval, kényelmes az automata, próbáltam azt is, de én szeretek kapcsolgatni, és ne szóljon bele semmi a vezetésembe, direkt nem kértem semmi vezetéssegítő hülye elektronikát.

2018. szept. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért nem poén, mert szakmai berkeken belül is egyre rosszabbak lettek a BMW váltók ahogy jöttek ki az újabb generációk. Baromi hosszú a kuplung útja és a váltókar sem esik kézre, minden idegszáladdal arra kell összpontosítanod, hogy ne legyen rántás/torpanás a váltás folyamata közben. Hát akkor inkább pics*ba a kézi váltóval, bár én sem kedvelem az automatát. A BMW elment abba az irányba amibe a Mercedes mindig is volt, az pedig a kényelem. Bele lehet ugyan magyarázni (még) a sportos karaktert a BMW-kbe, de fílingre már régen nem ugyanarról szól a BMW, mint régen. Baromi nehéz már a 3-as is, nem beszélve az ötösről, ez csírájában fojtja meg a sportos vezetés élményét, felesleges bohóckodni már itt kézi váltóval szerintem. Az automaták nagyon sokat fejlődtek, GPS és térkép segítségével már nagyjából előre tudják, hogy melyik fokozatot kell majd kapcsolni (kanyar/lejtő/emelkedő). Ebben az irányban fejlődik a technika.

A kézi váltós mizériát legjobban az USA-ban maxolják ki, nekik csinál kézi váltós M5-öst is a BMW, holott sehol máshol a világon nem kapható. Nem véletlenül.

2018. szept. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem e60-am van, manuális váltóval. Ha tényleg cserélve lett a kettőstomegu meg a kuplung akkor a következő 200 ezer kmben nem igen lesz a váltóval gond ez mellette szól, viszont az igaz h szokni kell a váltójat, sok autóban könnyedebb. Az automata meg ha vmi beszarik a felújítás több száz ezer, és lehet utána sem lesz tökéletes. Döntsd el neked melyik kell jobban. Pl egyik haverom automatát vett de már megbánta mert amikor keresztbe rakná mindig elváltja 😁
2018. szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!