Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi kell egy autó elbontásához...

Mi kell egy autó elbontásához és alkatrészenkénti eladásához?

Figyelt kérdés

Van két régebbi autóm (ugyanolyan típusok), amik már elég rossz állapotban vannak. Az egyiknek nincsenek papírjai, ha kellett valami belőle csak fogtam és kiszereltem az alkatrészt, így kb. 70%-a van meg az alkatrészeknek. A másik annyira elkorrodált (ezt használtam munkába járáshoz), hogy jóval többe kerülne a javítása mint amennyit valaha is fog utána érni. Így ami még menthető azt eladnám belőle. Másik fajta autót néztem ki magamnak, így nem szeretnék semmit megtartani belőle.

Régen elég volt csak kivonni a forgalomból, otthon szétszedni, meghirdetni az alkatrészeket és a viszonylag üres bódét meg bevették vasként. Most hogy megy ez?



2018. szept. 12. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem, már rég nem így megy.

Aminek nincsenek papírjai, azt otthon elbontod, a maradékot leadod vasnak, igaz nem szabályos, de megoldható. Viszont a papírosat csak úgy tudod kivonatni végleg a forgalomból, ha kapsz bontási igazolást, azt pedig csak regisztrált bontó ad a kocsi átvételekor. Szóval ez sem kivitelezhető törvényesen. A kiskapukat nem írom le, ha használod a keresőt meg fogod találni.

2018. szept. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A papirosból kiárulsz mindent, amit akarsz, majd adásvételivel eladod a maradékot.

Vagy egyből eladod, kisebb, de biztosabb haszonnal.

2018. szept. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!