Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan olcsó autó amint...

Van olyan olcsó autó amint meglehet valamilyen szinten tanulni szerelni? Bővebben ˇˇˇˇ

Figyelt kérdés
Üdv! Eléggé érdekelnek az autók, és arra lennék kíváncsi, hogy esetleg egy swiften szervizmanuálból némi tudással lehet-e dolgozni a szakma nélkül? (Tudom nem véletlen tanítják,de egyszerűen érdekel hogy mit lehet elérni a teles tudás nélkül) a válaszokat előre is köszönöm!

2018. szept. 12. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Férjem a youtuberól, meg az adott típus szerelési könyvéből tanulgatott.

A Nivának a motorját is szétszedte, a gyerekkel rakosgatták a szelepeket. AZtán visszarakás után is működött.

A swiftemen inkább futóművel kapcsolatos dolgokat szerelt (mondjuk annak sosem volt baj a motorjával).


SZerintem valami orosz technikát vegyél erre (pl Lada), mert ott nem nagyon számít a precízitás. A swift is egyszerű mint a faék, de ott fontosabb, hogy minden a helyén legyen rendesen.


De a Nivát bátran ajánlom. Kb 2x annyit kell szerelni, mint amennyit használod... ÉS azon mindig van mit csinálni...

(mi ezért is adtuk el)

2018. szept. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
az előttem szóló jól látja..vegyél egy roncs zsigulit, amit már húsz éve a széna alatt tartanak, aztán azon kiválóan lehet tanulni...vagy Barkast, vagy Skoda 105...stb
2018. szept. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A régi autókat gond nélkül meg lehet tanulni....


Azokat még lehet orrhon barkácsolni az újakat már nem igen!

A régiekhez van sok-sok videó neten, fórumok, leírások, szervízkönyv, nem kell speciális szerszám, könnyű szerelni stb

2018. szept. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 veterán vas ***** válasza:
100%

A volt szoci. autókon nagyon jól lehet gyakorolni a szerelést. Ezekhez az autókhoz olcsón hozzájuthatsz, sőt olykor még egy-egy kósza fődarabot is találsz valamelyik haver sufnijában, amit pénz nélkül csupán a megismerés kedvéért szétberhelhetsz. Azért is ajánlom, mert ezek felépítése egyszerű, így a működésük is jobban nyomon követhető. Pozitívum még, hogy kevés célszerszámot igényelnek. Az is előny, hogy minimális elektronikával rendelkeznek, csak annyival, amit amúgy is illik megtanulni. (pl. világítás, "klasszikus" gyújtás, önindító, generátor). A neten mindenféle robbantott ábrát megtalálsz, de az is nagyon jó iskola, ha egyszerűen nekilátsz és a nulláról indulva elkezded szétszedni.

Bármennyire is öreget vagy hulladékot szerelsz, egy jobb minőségű szerszámkészlet ajánlott (csillag/villás garnitúra és egy crova-készlet, továbbá egy stabil szerelő pank, egy erős satuval)

Sok sikert!

2018. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gyors választ! :D
2018. szept. 12. 16:50
 6/12 anonim ***** válasza:

5ös Golfon kezdtem el matatni, szintén youtube


minden sikerült, sose volt semmi gond

2018. szept. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
VW bogár pofon egyszerű.
2018. szept. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak azért azt ne felejtsük el, hogy az autóra biztosítást kell fizetni, átíratási költséget, mindent. Csak úgy, az udvarban nem tarthatsz autót mindenféle papírok nélkül, akkor sem, ha csak szétszedni akarod.
2018. szept. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8: Dehogynem, nekem 3 is van, darabokban. 2 ki lett vonva a forgalomból kb. 10 éve, egynek meg nincsenek papírjai.

Amúgy én is a Ladát javaslom. Faék egyszerűségű szerkezet, könnyen hozzáférni mindenhez, még alkatrészt is lehet hozzá kapni. Illetve ha valahol elakadnál, minden autószerelő ért hozzá.

2018. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem csak kivont autót(kat) lehetne szerelni? Vagy egyáltalán hogy történik ennek az ellenőrzése stb. ez is érdekelne (ebben azért elég laikus vagyok)
2018. szept. 13. 00:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!